Gratis

HR Specialist – Pregatire Profesionala

BARNETT MCCALL RECRUITMENT SRL

Candidatul Ideal

Grafton România recrutează HR Specialist - Pregătire profesională pentru partenerul său.

Cerințe:
  • Studii superioare profil economic, tehnic, umanist;
  • Minim 3 ani experiență din domeniul HR;
  • Cunoștințe avansate de limba engleză;
  • Cunoștințe operare Microsoft Office (Excel avansat);
  • Abilități excelente de comunicare;
  • Capacitate de prioritizare sarcini;
  • Cunoștințe de operare în SAP.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Înregistrează și actualizează datele de personal în SAP;
  • Urmărește realizarea planului anual de pregătire profesională, anunțând la început de lună calendaristică responsabilii de curs asupra planurilor din luna respectivă;
  • Colectează și verifică documentația rezultată în urma programelor de pregătire profesională;
  • Emite documentele ce atesta finalizarea și absolvirea cursurilor de pregătire profesională și le supune avizării și aprobării;
  • Centralizează necesitățile de dezvoltare profesională rezultate în urma evaluărilor anuale;
  • Actualizează matricea competențelor și raportează riscurile către directori;
  • Întocmește actele adiționale cu clauza de formare profesională și le înmânează pentru semnarea angajaților înainte ca aceștia să înceapă cursurile interne/externe de formare sau o dată cu semnarea CIM-ului;
  • Calculează lunar indicatorii de performanță procesuală și raportează trimestrial raportul KPI.

Beneficii:
  • Tichete de masă;
  • Asigurare medicală privată;
  • Decontare transport;
  • Prime de sărbători;
  • Bonus de performanță.

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfill our professional goals and deliver.
Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024