Gratis

HR Data Analyst

ROMSTAL

Candidatul Ideal

  • Excellent collaboration and communication skills, you are comfortable dealing with people at all levels across the business to build strong relationships.
  • Continuous improvement mindset.
  • Resilient under pressure, you can re-prioritize and react to ad-hoc requests, whilst maintaining regular responsibilities.
  • Experience and/or educational background in data analysis to identify trends and provide sound recommendations.
  • Highly competent advanced MS Excel user
  • System implementation experience.
  • Previous experience working in a B2B or retail business.

Descrierea jobului

  • Collating and analyzing data sets and providing insight and recommendations to support business plans.
  • Building relationships with business areas to understand priorities and align HR data to business objectives.
  • Be responsible for HR reporting requirements including employee data, headcount reporting, annual and bonus reporting and organizational structures.
  • Maintaining a bank of self-service reports available to wider HR team and business.
  • Building and maintaining our reporting and insights capability.
  • Supporting ways of working relating to HR data for the business to ensure efficiency and high compliance
  • Driving continuous improvements and the evolution of the reporting function.

Romstal, parte a Romstal Group este o companie specializată în comercializarea echipamentelor de instalații pentru construcții ce activează pe piețele din România, Moldova, Ucraina, Serbia și Bulgaria. În prezent, avem la nivel național o rețea de 72 de magazine, două centre logistice și peste 1.100 de angajați.

Ce facem noi în Romstal? Ne dorim să inspirăm oamenii – angajați, clienți, parteneri – în timp ce răspundem nevoilor prezentului, cu grijă pentru generațiile viitoare. Găsim întotdeauna soluții moderne pentru provocările moderne ale vieții și investim real în dezvoltarea angajaților noștri. Tocmai de aceea, vrem ca tu să ai la îndemână atât abilitățile, cât și cunoștințele pentru a deveni cea mai bună variantă a ta, ca profesionist.

Vino la Romstal și alege-ți un job SMART pentru viitorul tău!

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024