Gratis

Personal Hotelier: Bucatar, Ospatar - Olanda, Germania etc.

Arcada Duplex
10 poziții

Candidatul Ideal

O firmă de recrutare olandeză cu experiență, care activează în domeniul ospitalității, caută bucătari, ajutoare de bucătar, chef de partie, chelneri pentru hoteluri, restaurante, parcuri de vacanță din Olanda, Austria, Germania, Belgia și Franța.

În funcție de experiența pe care o aveți și limbile străine pe care le cunoașteți, vom găsi un client potrivit pentru dvs.

Cerințe:
  • Experiență pe același rol (minim 1-2 ani obligatoriu),
  • Limba engleză (B2 obligatoriu) pentru bucătar/ajutor bucătar/ospătar Olanda, Belgia,
  • Limba germană (B2 obligatoriu) pentru posturi de ospătar în Austria/Germania,
  • Limba franceză (B2 obligatoriu) pentru posturi de ospătar în Franța,
  • Motivație pentru a oferi un serviciu deosebit oaspeților,
  • Spirit de echipă, capacitate de a lucra într-o echipă internațională,
  • Abilitatea de a învăța lucruri noi.

Descrierea jobului

Beneficii:
  • Salariu în intervalul €2000-2500, plătit saptamanal,
ospătar: 13,27 €/h brut,
bucătar, chef de partie, sous chef, chef: 13,27-16 €/h brut,
  • Cazare asigurată (minim 75€/lună - maxim 500€/lună, în funcție de zonă și preferințe personale),
  • Sunt acceptate cuplurile,
  • Contract de muncă conform legislației olandeze,
  • Asigurare de sănătate integrală și contribuție la pensie acoperite,
  • Muncă cu normă întreagă (38 de ore cu posibilitate de ore suplimentare),
  • Lucru într-un lanț hotelier sau în parcuri de vacanță,
  • Lucru într-o echipă internațională,
  • Suport cu autoritățile locale (BSN),
  • 18% bani de vacanță.

Compania a fost fondată în 2017 ca o agenție internațională de ospitalitate cu misiunea de a implementa diferite culturi și naționalități în sectorul ospitalității olandez. Firma a început în 2017 prin angajarea de bucătari și ospătari din mai multe țări europene și oferind candidaților un pachet complet de relocare pentru a lucra și a locui în Țările de Jos. În primii 2 ani, compania a funcționat exclusiv în Țările de Jos, cu accent pe hoteluri și stațiuni de vacanță din frumoasele zone turistice olandeze. După ce și-au îndeplinit obiectivele, au extins serviciile în Belgia, Germania și Luxemburg. În 2020, a devenit activă în Austria și Franța pentru a oferi personal experimentat în timpul sezonului de schi din Alpi. În prezent, are clienți activi în 6 locații diferite și angajează oameni din peste 25 de naționalități diferite.Compania are un focus puternic pe personalul ospitalității internaționale și oferă orice profil care poate fi găsit într-o stațiune de vacanță sau un hotel.
Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024