Head Chef/Sous chef/Chef de partie/Ajutor Bucatar-Linea/closer to the moon-Indigen-Nishani

Infinit Group
6 poziții

Candidatul Ideal

Personal bucatarie: Head Chef / Sous chef / Chef de partie / Ajutor Bucatar - Linea/closer to the moon - Indigen - Nishani

Dacă iubești arta culinară la fel de mult ca și noi, te invităm să te alături echipei noastre! Ești dornic să înveți sau să împărtășești din experiența ta? Ești organizat, responsabil și tratezi oaspeții și colegii cu același respect?Dacă răspunsul este da, atunci vrem să te cunoaștem!

Asteptam aplicatia ta aici sau pe adresa de email: team@infinit.love

Descrierea jobului

Head Chef
  • Experiență anterioară de minim 10 ani in bucatarie
  • Planificarea meniului: Crearea de rețete noi, selectarea ingredientelor și stabilirea meniului conform preferințelor clienților.
  • Supervizarea bucătăriei: Coordonarea echipei pentru prepararea corectă și promptă a mâncărurilor, respectând standardele de calitate și igienă.
  • Managementul personalului: Formarea, supervizarea și gestionarea personalului bucătăriei, inclusiv stabilirea sarcinilor, evaluarea performanței și rezolvarea conflictelor.
  • Controlul costurilor și al stocurilor: Gestionarea inventarului și costurilor: Monitorizarea stocurilor și cheltuielilor, optimizarea eficienței operaționale pentru a maximiza profitabilitatea.
  • Menținerea standardelor de igienă și siguranță alimentară: Asigurarea respectării normelor de igienă, siguranță alimentară și reglementărilor legale din industria alimentară.
  • Colaborarea cu alte departamente: Comunicare și colaborare cu alte departamente pentru buna funcționare a restaurantului.

Beneficii

Oportunități de avansare: Posibilitatea de a avansa pe linie profesionala in cadrul grupului nostru de firme.
  • Experiență și dezvoltare profesională: Oportunitatea de a lucra alături de bucătari experimentați și de a învăța tehnici culinare noi, dezvoltându-ți abilitățile și cunoștințele în domeniul culinar.
  • Creativitate și inovație: Posibilitatea de a crea și de a experimenta cu rețete noi și de a-ți exprima creativitatea în prepararea mâncărurilor.
  • Ambianță dinamică: Atmosfera activă și dinamică din bucătărie poate fi stimulantă și provocatoare, oferind o experiență de lucru plină de energie.
  • Echilibru între lucrul în echipă și individualitate: Posibilitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă, colaborând cu colegii pentru a atinge obiective comune.

Sous chef
  • Experiență anterioară de minim 5 ani in bucatarie, si minim 2 ani in coordonarea unei echipe
  • Capacitate de organizare, stabilire de prioritati, delegare de sarcini de lucru
  • Plasarea comenzilor de materie prima
  • Identificarea solutiilor in cazul situatiilor neprevazute
  • Respectarea standardelor de calitate, igiena si siguranta alimentara
  • Creativitate și pasiune pentru inovație în gastronomie in vederea dezvoltarii de noi rețete și prezentări

Chef de partie(bucatar de linie)
  • Experiență anterioară în bucătărie de minim 2 ani pe pozitie asemanatoare
  • Pregătirea ingredientelor și asigurarea unui flux de lucru efficient
  • Respectarea timpilor de executie al tuturor preparatelor din meniu
  • Respecta retetele existente si contribuie la imbunatatirea acestora
  • Verifica preparatele din punct de vedere calitativ si cantitativ
  • Respecta normele de igiena in cadrul tuturor activitatilor din bucatarie
  • Mentine standardele de pastrare si depozitare ale produselor alimentare
  • Raspunde de buna functionare si utilizare a obiectelor care fac parte din inventarul bucatariei

Ajutor Bucatar
  • Experiență anterioară în bucătărie de minim 6 luni
  • Asistarea bucătarului principal în diverse activități
  • Curățarea și menținerea echipamentelor și suprafețelor de lucru
  • Raspunde de una functionare si utilizare a obiectelor care fac parte din inventarul bucatariei,

Infinit Group este o companie pasionată, cu un portofoliu vibrant de restaurante care aduc unicitate și rafinament în peisajul culinar al Bucureștiului. Fiecare locație are propria sa poveste și personalitate:

Linea/closer to the moon: O destinație apreciată încă din 2017, situată deasupra magazinului Victoria. Cu o capacitate impresionantă de 250 de locuri la terasa și 200 în restaurant, suntem privilegiați să primim zilnic 500 de oaspeți.
Indigen/Space for the soul: Aflat pe malul Lacului Tei și în continuă expansiune, acest loc magic deschis în 2023 te îmbie la o comuniune cu natura și relaxare în timpul liber. Cu o priveliște minunată și o atmosferă linistită, acesta este un refugiu pentru simțurile tale.
Nishani | A fi sau a nu fi: Cel mai nou membru al familiei noastre, situat în inima Pieței Romane, este un amestec cochet de restaurant și mic hotel. O oază de eleganță într-un cadru contemporan.

Dacă ești pregătit să îți aduci contribuția în această lume a gusturilor și experiențelor de neuitat, te așteptăm cu brațele deschise să faci parte din echipa Infinit Group.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024