Gratis

GRAPHIC DESIGNER

SC OTTER Distribution SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare, preferabil in Marketing, Arte Vizuale, Publicitate;
- Experienta de cel puțin 1 an (se considera avantaj experienta in domeniile fashion, retail)
- Cunostinte Adobe Photoshop, Illustrator;
- Cunostinte Adobe Premiere Pro/alt program de editare video;

Cautam Graphic Designer care sa:

- Fie pasionat de “fashion”;
- Poata crea atat o bulina pentru vitrina unui magazin, cat si un concept vizual pentru un proiect mare;
- Aiba imaginatie, sa ii placa sa invete si sa se dezvolte continuu;
- Gandeasca ca un marketolog, luand in considerare nevoile audientei;
- Fie la curent cu tendintele din designul grafic;
- Stie sa foloseasca instrumentele/softurile necesare pentru a realiza grafica dorita;
- Stie sa faca simulari si sa pregateasca grafica pentru printuri/colaboratori diferiti, fiind atent la detalii;
- Inteleaga importanta identitatii unui brand si sa realizeze grafica tinand cont de asta;
- Aiba un simt estetic deosebit, motivat de rezultate si sa isi doreasca sa isi imbunatateasca cunostintele in ceea ce priveste noile tendinte si tehnologii;
- Aiba rabdare cu colegii si sa nu ii fie greu sa faca modificari pentru a ajunge la rezultatul dorit;
- Respecte termenele limită stabilite intern.

Descrierea jobului

- Grafica materialelor diferite pentru magazinele fizice Otter, Tezyo, Gryxx, Aldo (lansarea colectiilor noi, mentenanta magazinelor etc);
- Participarea la design-ul produselor;
- Design-ul ambalajelor;
- Grafica/materiale pentru social media (Facebook Posts, Instagram Posts, Instastories);
- Participarea la brainstorming-urile din cadrul departamentului de marketing.

Beneficii:

- Vei face parte dintr-o echipa implicata si dinamica;
- Avem o cultura bazata pe learning, in care crestem constant nivelul de know-how in interiorul echipei;
- Abonament medical la o clinca privata, tichete de masa, decont transport, alte beneficii interne;
- Munca in sistem hibrid (4 zile de la birou, 1 zi in telemunca).

Otter Distribution este o companie romaneasca, infiintata in anul 1997 si are ca obiect de activitate comercializarea produselor de incaltaminte, marochinarie si accesorii. Primul magazin Otter a fost deschis in anul 1999, iar de atunci continuam sa ne dezvoltam din dorinta de a oferi consumatorilor nostri, incaltaminte, posete si accesorii calitative, confortabile si rafinate conform noilor tendinte, dar si un portofoliu larg de branduri in voga.

Pentru ca fiecare om este unic si fiecare are stilul sau inconfundabil, Otter a reunit in reteaua de magazine, marci cu renume international distincte ca stil si imagine: Otter, Tezyo, Epica, Gryxx, Aldo etc. In momentul de fata reteaua de magazine este formata din 71 de magazine localizate in Bucuresti si in cele mai mari orase ale tarii. Atat online ,cat si in oricare din magazinele Otter, clientii nostri se pot inspira dintr-o gama de produse in voga si de calitate superioara, dar si de numeroase idei de stil cu ajutorul outfiturilor propuse de stilistii Otter.

Echipa Otter este una pasionata de fashion, comunicativa si mereu pregatita sa faca fata oricarei provocari, ce se ghideaza dupa un singur scop: de a oferi clientilor ce ne trec pragul o experienta inedita in alegerea produsului mult dorit si sa revina oricand cu placere. Daca vrei sa faci pasi intr-o cariera de succes din domeniul retail, esti pasionat/a de fashion si iti place sa interactionezi cu oamenii, te asteptam sa ne cunoastem.

Fa parte din echipa Otter!

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024