Gratis

Graphic Designer - Product Marketing

Glob Star Trade S.R.L.

Candidatul Ideal

Cu o experienta de 30 ani in domeniul produselor electrice, cautam sa formam o echipa creativa de marketing care sa valorizeze produsele companiei in piata locala si internationala. Una dintre valorile companiei este aceea de a dezvolta constant echipa prin investitia in cursuri de specializare si implicarea echipei intr-un mod autonom! Suntem in cautarea unei persoane care doreste sa se dezvolte si implice pe termen lung alaturi de o companie stabila!

- Atitudine pozitiva, comunicare, relationare, lucru in echipa si simt de raspundere fata de proiectele prestate.
- Orientat spre ducerea la bun sfarsit a activitatilor de design grafic si de a organiza portofoliul de proiecte in cadrul companiei.
- Dorinta de a face fata provocarilor si de a transforma dificultati in proiecte de dezvoltare viitoare.

- Competente in Adobe CS (Photoshop, Indesign, Illustrator, Flash)
- Certificari si proiecte realizate de design grafic
- Competente in marketing de produs constituie un avantaj
- Engleza nivel avansat

Descrierea jobului

- Postul de design grafic are ca si obiective realizarea de design al produselor cat si ambalajul cutiei/ impachetarii pentru produsele din portofoliul companiei.
- Postul acopera editarea pozelor pentru prezentare in website cat si adaugare in materiale promotionale, bannere, flyere de prezentare in mediu online cat si offline.
- Realizeazare de video-uri pentru diverse canale de promovare precum social media si website companie.
- Participa in strategia de marketing pentru portofoliul de produse si promovarea lor in online si retail.
- Copywritting pentru traduceri produse din Engleza in Romana

Beneficii: tichete de masa, decontare transport, abonament de servicii medicale private, investitia in cursuri de specializare, posibilitate de avansare in cadrul companiei prin crearea unui plan de dezvoltare.

Website: www.globstar.ro

Leaderi de piata in baterii si acumulatori de 30 ani. Experti nationali in produse electrice si service profesional de echipamente electronice.

Formam parteneriate cu peste 5,000 clienti B2B in Romania si contribuim la dezvoltarea lor prin adaugare de produse calitative, competitive si inovative in portofoliul acestora. Adiacent segmentului de distributie, oferim service UPS si reparatii produse electronice multibrand.

Portofoliu diversificat de 10,000 produse prezente in stoc din gama de baterii, acumulatori, UPS-uri, Stabilizatoare de tensiune, Cabluri, Invertoarea, Transformatoare, Prelungitoare, Becuri si corpuri de Iluminat LED, banda izolatoare, lanterne, conectica si medii stocare.

Reprezentanti ai brand-urilor: Panasonic, Varta, Duracell, Camelion, Maxell, NOCO si TED Electric.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024