Gratis

Grafician (grafic designer)

SC Casco Group SRL

Candidatul Ideal

- pasionat de grafică, retușare și fotografie;
- experimentat în grafică 2D, graphic design
- creativ
- interesat să facă lucruri de calitate și să învețe lucruri noi
- atent la detalii
- fire artistica și creativă, cu un simț dedicat inovației și atenției la detalii;
- capabilitatea de a organiza și de a ține evidența datelor;
- competent în a coordona și soluționa diferite proiecte vizuale din propria inițiativă, dar și făcând parte dintr-o echipă;
- experiența în prelucrarea materialelor foto/video și stăpânirea programelor în domeniu la un nivel mediu-înalt (Adobe Photoshop/Illustrator/InDesign);

Descrierea jobului

- realizează creații grafice sau adaptări în completarea celor realizate de designer.
- realizarea conceptelor grafice pentru: cataloage,flyere,broșuri,afișe,etc.
- prelucrare imagini și tehnoredactare;
- pregătirea materialelor pentru tipar sau print digital;
- logo-uri, business cards, letterheads, compliment slips, envelope, web banners, etc
- face parte dintr-o echipă de oameni bine pregătiți, lucru ce îl va ajuta să crească profesional
- posibilitatea de a lucra full time
- are oportunitatea de a-și pune în practică ideile, compania promovănd și răsplătind inovația și implicarea.
- participă la dezvoltarea unor proiecte deosebite și provocatoare, învață/lucrează cu tehnologii de ultima generație

Firma Casco este o companie înființată în 1989 care a devenit de-a lungul timpului un lider în domeniul producției căștilor. Principala caracteristica a firmei este inovația, fie ca vorbim de concept, design, flexibilitate, confort sau de siguranță, Casco a fost mereu un lider în inovație. Eforturile noastre au fost răsplătite cu numeroase premii internaționale de specialitate. Producția noastră constă în căști pentru ski, călărie, bicicliști, skateborderi, pompieri și alpiniști utilitari.
Compania noastra oferă posibilități de dezvoltare profesională și de lărgire a aptitudinilor individuale.
Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024