Gratis

Gestionar magazie piese auto

SC LKW STORE & SERVICES SRL

Candidatul Ideal

Avand in vedere extinderea activitatii firmei si parteneriatul cu Mercedes Benz, in calitate de partener de service autorizat pentru reparatii Mercedes Benz Trucks,
LKW STORE, Magazinul de Camioane isi mareste echipa si angajeaza Gestionar-Magazioner pentru magazia de piese de schimb auto camioane pentru punctul de lucru din Bucuresti, A1 Bucuresti-Pitesti, iesire CT Park Logistic, Bolintin Deal.

Cerinte:
- Experiența si cunosterea pieselor auto constituie un avantaj
- Cunostinte solide de operare PC si gestiune;
- Rigoare, atentie, eficienta si corectitudine;
- Respectarea termenelor stabilite.

Descrierea jobului

  • Comanda piese stoc pe baza de accept Manager Service(filtre, ulei , ad-blue, antigel,etc.) si stoc de siguranta setat de acesta ;
  • Comanda piese pentru comenzi service/clienti si transmite catre departamentul financiar-contabil prin e-mail detaliile pieselor comandate/ nr buc/ furnizor/ pret si nr comanda aferenta/deviz lucru aferent;
  • Efectueaza receptia cantitativa si calitativa a marfii;
  • Verifica avizele de insotire a marfii si efectueaza operatiuni de receptie-intrare prin realizarea documentelor (NIR);
  • Aranjeaza marfa pe raft conform caracteristicilor tehnice pentru fiecare tip de marfa si noteaza pozitia in sistem;
  • Proceseaza retururile si inregistreaza notele de intrare-iesire;
  • Identifica piesele auto solicitate si le preda catre mecanicii auto pe baza bonului de consum;
  • Vinde catre clienti piese de schimb care nu se monteaza in service, la tejghea, si incaseaza facturile emise coform politici de plata a companiei;
  • Raspunde de stocul de marfa prin verificarea lui in mod constant si raportarea situatiei sefului de service si conducerii societatii;
  • Participa la efectuarea inventarelor.

Beneficii:
- Se ofera salariu atractiv si sistem de bonusare conform performantei;
- Bonuri de masa;
- Asigurare privata de sanatate platita de companie;
- Decontare deplasare la locul de munca;
- Loc de munca sigur ce ofera posibilitati reale de dezvoltare profesionala si o atmosfera de lucru prietenoasa

LKW Store, Magazinul de Camioane este o companie cu capital german, care desfasoara activitati de service si vanzari de camioane multimarca in sucursalele sale din Bucuresti si Craiova.
Daca iti doresti sa lucrezi intr-o companie de viitor cu o echipa prietenoasa, ambitioasa si dinamica, aplica la acest job si te asteptam langa noi.
Munca in echipa ne defineste.
Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 5 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024