Gratis

Gestionar depozit (Afumati, jud Ilfov)

PREMIUM STORE SRL

Candidatul Ideal

Studii medii (minimum 10 clase absolvite)
Experienta anterioara pe un post similar
Experienta in lucrul cu liza manuala sau electrica
Autorizatie de stivuitorist (constituie un avantaj, nu este obligatoriu)
Abilitati matematice de baza
Atentie distributiva, corectitudine, implicare
Seriozitate, spirit de echipa, atitudine profesionala pe durata orelor de lucru;
Fara antecedente penale

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Capacitate de lucru individual, dar și în echipă;
- Personalitate energica, pro activă, cu atitudine pozitiva
- Sa asigure gestiunea fizica a stocului de marfa
- Opereaza in stoc miscarile de marfa
- Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
- Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
- Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din depozitul firmei
- Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
- Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei
- Respecta legislatia de gestiune a stocurilor
- Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
- Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in depozitul firmei
- Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la depozit
- Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in magazine si retur
- Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
- Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege;
- Respecta organizarea spatiilor de depozitare;
- Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
- Aranjeaza marfa conform specificatiilor logistice.
- Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii;
- Participa la activitatea de inventar derulata de companie.
- Participa la identificarea marfii pentru inventor;
- Asigura si pastreaza ordinea si curatenia in spatiile de depozitare.
PRECIZARE: depozitul este in com Afumati, jud Ilfov; posibilitate decontare transport.

Beneficii:
- salariu atractiv in functie de experienta
- bonuri de masa

Descrierea companiei

Firma specializata in comertul cu electrocasnice BOSCH.
Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024