Gratis

Gestionar cu rol in aprovizionare

SC GLASS EXPERT CONTRACTOR SRL

Candidatul Ideal

De peste 21 de ani punem sticla in valoare, prin proiecte complexe si de amploare la nivel national si international!

In acest moment al evolutiei noastre, ne marim echipa si vrem sa atragem in povestea noastra de succes, un coleg care sa ocupe postul de gestionar, cu o experienta de minim 3 ani in gestiune si aprovizionare, in domeniul CONSTRUCTII. ( criteriu eliminatoriu)

Oferim nu doar o oportunitate de angajare, ci si un mediu de lucru stimulativ, unde inovatia si pasiunea sunt incurajate.

Daca esti pregatit sa te alaturi unei echipe de profesionisti, asteptam sa te cunoastem!

Cerințe minime obligatorii:

- Educație minim necesară: studii medii.
- Experiență in gestiune si aprovizionare de minim 3 ani, in domeniul CONSTRUCTII ( cerinta obligatorie)
- Cunoștințe de operare pachet Microsoft Office
- Cunostinte operare program de gestiune, WinMentor constituie avantaj
- Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu, constituie avantaj.

Abilitati si competente:
- Abilități tehnice.
- Persoană ordonată și organizată.
- Excelente abilități de organizare si de planificare.
- Inteligență peste nivel mediu.
- Capacitate de lucru sub presiunea timpului.
- Capacitatea de a opera cu numere.
- Asumarea responsabilităților, respectarea termenelor asumate.
- Concentrarea atenției.
- Echilibru emoțional.
- Orientarea catre clientul intern si extern

Descrierea jobului

Obiectivul postului

- Gestionarea materiilor prime, a materialelor și a sculelor și dispozitivelor din gestiune.
- Introducerea corectă, la zi, a articolelor și a cantităților precum și alocarea lor pe noduri de analiză, din facturile de la furnizorii de materii prime și materiale în programul WinMentor.
- Efectuarea corectă de bonuri de consum și alocarea lor pe centre de cost și/sau noduri de analiză.
- Efectuarea corectă și la timp, pentru a ne înscrie în termenele asumate, a comenzilor de achiziții date către furnizorii agreați.

Roluri în companie
Postul are în componența sa 70% rol de gestionar și 30% rol de Achiziții.
- Efectuază recepția cantitativă, calitativă și valorică a mărfii conform cu comenzile emise de firmă și cu facturile primite de la furnizori.
- Depozitează marfa în condiții optime ( umiditate, căldură, frig, praf, etc ) pentru evitarea deteriorării acestora;
- Înregistrează în WinMentor intrările de bunuri în clasele de articole corecte, pe noduri de analiză și sau centrele de cost corecte, în conformitate cu procedurile interne ale firmei;
- Înregistrează în WinMentor toate ieșirile, definitive sau temporare ( scule ), de bunuri, produse, articole, etc;
- Stabilește necesarul de aprovizionare după compararea zilnică a comenzilor de aprovizionare cu stocurile existente și propune superiorului direct necesarul de aprovizionarea conform procedurilor de lucru;
- Centralizează comenzile de aprovizionare și pregătește marfa pentru livrare ( către echipele de montaj sau către clienții finali );

Beneficii
- Mediu de lucru profesionist si orientat spre performanta
- Posibilitati de dezvoltare profesionala

Glas Expert este un grup de firme, situat în Popești-Leordeni, Ilfov, ce a fost fondat în anul 2002 și are ca principal obiect de activitate procesarea sticlei plane precum și producția de sticlă pentru diverse industrii. Prelucrăm sticlă în variate tipuri: sticlă finisată, sticlă securizată, sticlă laminată, sticlă printată ceramic, sticlă emailată ceramic, sticlă curbată, sticlă sablata mecanic, etc. Pentru o imagine completa cu ceea ce facem ne poti vedea aici ... sau pe www.xglas.eu.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024