Gratis

Functionar economic

Net Distribution SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal :
- constituie avantaj o experienta de minim 3 ani in domeniul contabilitatii primare - facturare;
- minim studii medii in domeniu economic (studiile de specialitate / superioare, constituie avantaj);
- experienta si cunostinte de operare a programului de specialitate Winmentor, avantaj ;
- cunostinte avansate de operare in Microsoft Office (excel,word);
- detinerea unui permis de conducere categoria B, constituie avantaj;
- o persoana corecta, cu implicare profesionala, punctuala, cu simt de raspundere, atenta la detalii ;
- receptiva la nou si interesata pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu intr-un mod profesionist;
- cu un caracter sociabil, placut, capabil sa interactioneze cu orice persoana cu care intra in contact, dezvoltand relatii profesionale pozitive;
- cu spirit de initiativa si organizatoric, dispus pentru lucru in echipa;

Descrierea jobului

Atributii specifice de facturare si de contabilitate primara ;
Emite si incaseaza facturi fiscale,avize,NIR-uri,rapoarte de gestiune,registru de casa,receptii,documente fiscale dupa ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀caz, conform legislatiei si a normelor interne, la nivelul punctului de lucru;
Urmareste ca stocurile din baza de date sa fie corecte si in concordanta cu cele fizice;
Asigura gestiunea logistica a intrarilor si iesirilor de marfa;
Introduce in program (WinMentor) comenzile primite de la clienti;
Introduce in program documentele aferente gestionarii ambalajelor, la nivelul punctului de lucru;
Semnaleaza sefului ierarhic orice neconcordanta prvind stocurile;
Intocmeste rapoarte periodice si dupa caz, participa la inventarierea efectuata la nivelul punctului de lucru;
Atributii specifice punctului de lucru in domeniul contabilitatii primare/facturarii;
Tine cont de indrumarile primite privind activitatea sa, din partea conducerii ;
Tine legatura cu departamentele,cu punctele de lucru si cu sediul societatii ;
Programul de lucru este de luni pana vineri , de la orele 8 la 17.
Salariul este negociabil in urma interviului, plus tichete de masa si de cadou.
Prin aplicarea cu CV-ul tau la acest job,consideram ca iti dai acceptul prelucrarii datelor cu caracter personal ,conform GDPR, aceste date fiindu-ne necesare in desfasurarea optima a procesului de selectie si recrutare.

Suntem una din cele mai importante companii la nivel national din industria alimentara profesionala, care colaboreaza cu succes de aproape 20 de ani ,cu cele mai importante companii de profil din industria alimentara din Romania : brutarii, patiserii, cofetarii, dulciuri, inghetata, HoReCa, International Key Account. Tinem la resursele umane si avem aceleasi asteptari si din partea candidatilor. Dorim sa ne dezvoltam impreuna, alaturi de angajatii nostrii (www.net-distribution.ro)
Publicat 11 Iun. 2024 Reactualizat 9 Iul. 2024 Expiră 11 Iul. 2024