Front Office Sales Specialist

TELESYSTEM - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii medii sau superioare;
  • Experienţă de lucru într-o poziţie similară (constituie avantaj) vânzări / relaţii clienţi în domeniu distribuţiei şi/sau instalării sistemelor de securitate şi telecomunicaţii;
  • Abilităţi de operare PC în mod AVANSAT;
  • Cunoscator pachet Microsoft Office (Excel, Word...);
  • Cunoaşterea limbii engleze, nivel mediu/avansat;
  • Excelente abilităţi de comunicare;
  • Persoană ordonată, îngrijită şi atentă la detalii.

Descrierea jobului

  • Ofertare şi vânzare conform procedurilor interne ale companiei;
  • Preluarea şi pregătirea comenzilor efectuate de parteneri prin intermediul platformei online B2B;
  • Preluarea apelurilor telefonice şi soluţionarea solicitărilor;
  • Întocmirea situaţiei zilnice şi raportarea ei către departamentele vizate;
  • Promovarea imaginii companiei;
  • Organizarea cadrului general de deschidere si inchidere a activitatii zilnice din punctul de lucru;
  • Participă activ la seminare şi prezentări în vederea aprofundării cunoştinţelor.
Beneficii:
  • Vei lucra alături de o echipă cu experienţă şi dedicată, în cadrul unei companii aflată în dezvoltare;
  • Mediu de lucru profesional şi prietenos;
  • Accesul constant la informații noi şi oportunitatea de dezvoltare personală.
  • Bonusuri de performaţă;
  • Bunusuri şi cadouri ocazionale;
  • Card de masă.

Telesystem este cea mai dinamică companie de distribuție a echipamentelor și sistemelor electronice de securitate, telecomunicații și IT&C la nivel național cu puncte de prezență și spații logistice în Bacău, București și Iași. TELESYSTEM este distribuitor oficial pentru o gamă variată de echipamente din domeniul sistemelor de securitate și IT&C reprezentând în România peste 40 de producători de renume la nivel mondial precum: Hikvision, Honeywell, Uniview, Microtik, TRENDnet, Ditec, Motorline, Optex, etc. adresate exclusiv instalatorilor și integratorilor de profil.

Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos