Gratis

Front Desk Receptionist

BELLE VIE MEDICAL SRL

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal:

- Este o persoană cu o bună capacitate de organizare a timpului şi sarcinilor, responsabilă (pastreaza ordinea, are o atitudine profesionista si serioasă);

- Are o atenție sporită către detalii;

- Abilități de comunicare, empatie şi bună relationare cu pacientii;

- Cunostințe operare PC (Microsoft office: word, excel, powerpoint, etc);

-Dorința de a se dezvolta profesional și personal;

-Discreție și capacitatea de a păstra confidențialitatea;

- Experiență de minimum 6 luni pe acest post;

- Cunostințele medicale reprezinta un avantaj;

Beneficii:

- Mediu de lucru profesionist;

- Echipă tânără si dinamică;

- Oportunitati de dezvoltare profesionala;

- Pachet salarial motivant ;

Descrierea jobului

Descrierea jobului :

- Preia pacienții şi ii indrumă către cabinetele medicale conform procedurilor de lucru ;

- ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄Informează pacienții despre serviciile medicale regasite in portofoliul nostru ;

- Preia apeluri telefonice ;

- Introduce si incasează serviciile medicale prestate de către personalul medical in programele interne ;

- Întocmeşte şi trimite situații zilnic ;

- Preia, Înregistrează si distribuie către persoanele implicate, corespondența şi mesajele primite din partea partenerilor, clienților;

- Asigură transmiterea documentelor prin e-mail, curier, etc;

Clinica Belle Vie Medical, şi-a făcut intrarea pe piaţa serviciilor medicale private în anul 2013 cu misiunea de a avea mai multa grija de sanatatea pacientilor.
Obiectivul actionarului a fost de la inceput sa construiasca o echipa multidisciplinara in aceeasi cladire, accesul sa fie simplu, rapid si de calitate pentru pacienti.
Incepand cu anul 2016 a fost regandita strategia de business, managementul personalului auxiliar a fost imbunatatit, un nou sistem de management al pacientilor a fost implementat, a fost achizitionata o noua aparatura medicala de ultima generatie, intreaga echipa medicala, cat si cea administrativa lucreaza continuu la dezvoltarea profesionala, iar toate acestea au generat cresteri considerabile a adresabilitatii, pacienti multumiti care au aflat la timp starea de sanatate, stabilirea diagnosticului si efectuarea unei terapii corecte şi de înaltă performanţă.

Intreaga echipa medicala si nonmedicala din cadrul Clinicii Belle Vie Medical este tanara, cu multa energie pozitiva, flexibila, empatica in relatia colegiala si cu pacientii.
Publicat 3 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 3 Iul. 2024