Gratis

FREZOR

FERODOU SERVICE SRL

Candidatul Ideal

Ferodou Service angajează operator freza / frezor cu experiență în cadrul atelierului de prelucrări mecanice prin așchiere din Cluj-Napoca, str. Câmpina, nr. 51-53.

Cerințe:
  • Studii medii/școală profesională sau liceu cu profil tehnic;
  • Minim 2 ani de experiență pe un post similar;
  • Cunoștințe solide de desen tehnic (citire desen, specificații materiale, instrumente de măsurare, noțiuni tehnice);
  • Experiență în operarea mașinilor și stabilirea metodelor specifice de frezare, alezare; mortezare, rectificare ș.a.
  • Seriozitate, precizie și orientare spre calitate;
  • Punctualitate și disciplină la locul de muncă;
  • Capacitate de a lucra într-un mediu dinamic și de a respecta termenele limită;
  • Program de lucru fix, de luni – vineri, 7:00 16:00.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Verificarea zilnică a stării utilajelor și a integrității sculelor folosite la postul de lucru;
  • Reproducerea pieselor 1 la 1 cu componentele originale, după desenul tehnic sau părțile vechi deteriorate;
  • Selectarea și rularea programelor de lucru în mașină;
  • Asigurarea procesului de fabricare a pieselor serie mică/mare sau unicat;
  • Verificarea conformității și calității pieselor prelucrate înainte de predare;

Beneficii:
  • Salariu motivant, negociabil în funcție de experiență;
  • Bonuri de masă în valoare de 10 lei/zi;
  • Prime de sărbători și bonusuri de productivitate;
  • Ore suplimentare plătite;
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • Perioadă de îndrumare și formare alături de un frezor cu experiență;
  • Condiții excelente de lucru, echipă proactivă;
  • Cafea, ceai, apă plată/minerală.

Ferodou Service este o companie românească cu tradiție în domeniul prelucrării mecanice, înființată în anul 2011 la Cluj-Napoca. Atelierul este specializat și în servicii de recondiționare ambreiaje și frâne auto și industriale.

Cu ajutorul unei echipe multiculturale, formată din maghiari și români calificați în multiple domenii tehnice, Ferodou Service pune la dispoziție servicii de strunjire, frezare, mortezare, danturare, rectificare, alezare, presare, sudură, găurire ș.a. În atelier se folosesc peste 40 de utilaje industriale și o gamă variată de materiale premium (ferodou, fier, alamă, bronz, cupru, otel, inox, ș.a), angajații fiind specializați în reproducerea de piese 1 la 1 cu cu componentele originale, după desenul tehnic sau părțile vechi deteriorate.

Având valori bine definite, precum expertiza, atenția la detalii sau precizia, Ferodou Service se ghidează după cele mai înalte standarde de calitate și oferă suport complet clienților, colaborând cu branduri puternice din România, dar și cu instituții publice.

Dacă dorești să te alături echipei noastre, te rugăm să ne contactezi la: 0743307250 (Fehér Zoli) sau la sediul atelierului din Cluj-Napoca, str. Câmpina, nr.51-53. CV-urile se pot trimite și pe adresa de e-mail: ferodouservice@yahoo.com
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024