Gratis

Frezor CNC

VALROM INDUSTRIE

Candidatul Ideal

  • Calificare profesionala – FREZOR, OPERATOR CNC
  • Experienta in executia pieselor pe Freze CNC
  • Experienta de lucru pe Freze in 3 axe
  • Cunostinte de interpretare desen tehnic, citire si interpretare cote
  • Cunostinte operare pe calculator
  • Avantaj - experienta in realizare de tehnologii de prelucrare/frezare
  • Avantaj - cunostinte de programarea masinilor cu comanda numerica (G-Code)
  • Cunostinte de lucru cu instrumente de masurare si control (subler, micrometru)
  • Disponibilitate de lucru in schimburi

Descrierea jobului

Frezorul are urmatoarele responsabilitati:
  • Opereaza pe masini cu comanda numerica;
  • Asigura masina cu materiile prime pe care urmeaza sa le prelucreze;
  • Regleaza centrele de prelucrare si introduce programele corespunzatoare conform fisei de programe si a fisei tehnologice, verificandu-le in prealabil;
  • Realizeaza operatii de reglare, ajustare parametrii pentru masini;
  • Raspunde de executia pieselor in conformitate cu desenele tehnice;
  • Masoara si verifica piesele executate folosind instrumentele de masura;
  • Efectuaeaza mentenanta zilnica a masinii pe care opereaza in vederea functionarii optime – schimbare / verificare de ulei / lichid de racire, verificare presiuni; curatire masina si golire containere cu spanul rezultat in urma prelucrarii pieselor
Beneficii:
  • Salariu atractiv - negociat in functie de experienta
  • Tichete de masa 30 ron/zi
  • Prime Paste, Craciun
  • Evenimente pentru copiii angajatilor
  • Preturi preferentiale la cantina pentru angajati
  • Compania ofera un mediu de lucru stabil, curat
  • Cursuri de calificare si dezvoltare personala
  • Bonus anual de performanta

Valrom Industrie, companie infiintata in anul 1996, este unul din cei mai mari producatori si furnizori de tevi si fitinguri din material plastic pentru retele si instalatii in constructii din Europa de Sud-Est, Parte a grupului de firme Romstal, Valrom Industrie se mandreste cu o experienta de peste 20 de ani in productia si comercializarea de tevi si instalatii de constructii din Romania, oferind solutii complete pentru retele de apa, gaz, canalizare exterioara si interioara, instalatii termice si sanitare, energii neconventionale etc.

Ca angajator, Valrom pretuieste oamenii cu experienta care doresc sa se implice si sa isi asume responsabilitati, apreciaza rezultatele si le rasplateste.

Daca dispui de abilitati deosebite, daca iti cauti noi oportunitati profesionale sau iti doresti sa lucrezi intr-un mediu de lucru dinamic si orientat pe rezultate - te asteptam in echipa noastra.

Este atat de simplu!

Poti afla mai multe despre noi pe www. valrom.ro

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 15 Mai 2024