Gratis

Format Development Project Manager

Mega Image

Candidatul Ideal

DE CE APTITUDINI SI COMPETENTE AI NEVOIE:
Experienta anterioara pe o pozitie similara - minim 2 ani;
Studii superioare finalizate;
Cunostinte limba engleza – nivel avansat;
Cunostinte PC : Outlook, Excel, Word, MS PowerPoint, CAD, COREL SUITE sau ADOBE PHOTOSHOP, MS office Project, etc.;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;
Gandire analitica, lucru in echipa;
Orientare catre rezultat, flexibil, pro-activ, curios.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATILE TALE VOR FI:
  • Participa la dezvoltarea businessului prin imbunatatirea formatelor existente, dezvoltarea de concepte noi, aliniate cu strategia companiei;
  • Defineste oportunitatile de creare si testare concepte noi, aliniat cu strategia companiei si cu proiectele strategice in derulare in companie;
  • Coordoneaza realizarea studiilor de fezabilitate aferente implementarii conceptelor noi, in baza informatiilor preliminare privind costuri si beneficii;
  • Coordoneaza faza de stabilire potential de roll-out pentru conceptul nou si consulta departamentele implicate in privinta definirii acestui potential;
  • Analizeaza ce tip de locatie este adecvata pentru implementarea unui concept / format nou. Consulta toti factorii din companie care pot livra informatii relevante pentru acest tip de analiza, coroboreaza informatiile si centralizeaza concluziile;
  • In functie de modalitatea de lucru definita, Ia legatura cu companii externe, comanda masuratori, receptioneaza documentatia, gestioneaza relatia contractuala si financiara cu terti pe tema acestor lucrari;
  • Propune solutii in procesul de realizare a planurilor magazinelor noi si remodeling, implicand colegii conform procedurilor interne;
  • Urmareste elaborarea proiectelor, realizeaza consultari cu proiectantii, implica colegi specializati pe diversele specialitati de proiectare, atunci cand este cazul;
  • Viziteaza magazinele in cadrul implementarii Piloturilor si ocazional la Roll-Out-uri, astfel incat sa se asigure de succesul proiectului;
  • Defineste standarde si reguli de implementare pentru fiecare format de magazin /concept si verifica aplicarea acestora, astfel incat sa existe uniformitate intre magazinele Mega Image;
  • Participa la procesul de validare planuri magazine noi si proiecte de reamenajare (layouturi) si cu aceasta ocazie asigura verificarea implementarii standardelor definite, in colaborare cu Departamentul Tehnic si Retail Support.

În Mega Image, susținem diversitatea, indiferent de gen, generație, nivel de studii, status social, etnie și naționalități, dizabilități, orientări religioase si sexuale, și ne luăm angajamentul că împreună construim un mediu de lucru incluziv pentru ca fiecare coleg să aibă un loc în #ComunitateaMega.

#MegaPentruToți

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024