Publicat 26 Ian 2018 | Reactualizat 23 Feb 2018 | Expiră 26 Feb 2018

FOOD AND BEVERAGE MANAGER RESORT 4* DELTA DUNARII

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Disponibil la relocare in Delta Dunarii;
  • Experienta relevanta in domeniu de minim 3 ani si pe o pozitie similara de minim 2 ani;
  • Cunostinte limba engleza scris si vorbit, nivel avansat;
  • Cunostinte de operare pe calculator in sisteme specifice receptiei (avantaj – Sistemul Fidelio);
  • Aptitudinea de a urmari sarcini si obiective multiple;
  • Buna comunicare interpersonala şi relationala;
  • Initiativa şi capacitate de lucru;
  • Persoana pozitiva cu aptitudini foarte bune de comunicare, seriozitate, punctualitate;
  • Capacitate buna de evaluare, analiza, de luare a deciziilor si de rezolvare a problemelor;
  • Capabil sa coordoneze mai multe proiecte si responsabilitati in paralel;
  • Adaptare la un program de lucru flexibil si la deplasari.

Descrierea jobului

  • Se ocupa de asigurarea unei formatii de lucru conform standardului pentru acordarea unor sarcini de calitate;
  • Coordoneaza activitatile subordonatilor (sef bucatar, sef sala);
  • Sustine programele existente si vine cu idei noi de programare pentru a-si atinge obiectivele. Ia masuri pentru diverisificarea permanenta a ofertei culinare. Incurajeaza subordonatii sa se implice in atingerea acestui obiectiv. Asigura analiza costului produselor. Participa la elaborarea meniurilor (listelor);
  • Verifica cel putin odata pe zi toate compartimentele (sectiile) din subordine;
  • Urmareste aplicarea si respectarea tuturor masurilor pe linie igienico-sanitara, instruind in acest sens personalul;
  • Raspunde, controleaza si deleaga competente privind starea curateniei, intretinerii si modul in care se asigura functionarea echipamentelor tehnice din dotare;
  • Raspunde de inventarul si stocurile din gestiunea departamanetului pe care il conduce (obiecte inventar, mijloace fixe);
  • Raspunde si controleaza activitatea de receptie a marfurilor, amblajelor si a obiectelor de inventar pentru activitatea de alimentatie publica ;
  • Raspunde de angajarea, instruirea, planificarea si controlul personalului din subordine ;
  • Efectueaza analize si eleboreaza rapoarte asupra activitatii personalului, transmite informatii pe linie ierarhica despre starea activitatilor (sectiilor) din restaurant. Sprijina activitatea de crestere a calificarii profesionale a lucratorilor din cadrul unitatii.
  • Stabileste prioritati de lucru si verifica personalul din subordine pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu, conform fisei de post ;
  • Respecta sistemul de organizare al hotelului (organigrama, fise de post, procese, proceduri, standard clasificare, standard calitate) ;

Green Village Resort este un complex hotelier de 4 stele care se intinde pe o suprafata de 30.000 mp. Este amplasat in Sfantu Gheorghe, Delta Dunarii. Aici are loc in fiecare an, in luna august, festivalul de film Anonimul.
Green Village a fost construit in 2004, are 90 de camere, dintre care 40 de apartamente, 3 restaurante si 3 sali de proiectie, un camping cu 55 de casute si pana la 500 locuri de campare. Este o initiativa 100% romaneasca, care din 2015 apartine Grupului Eurolines, ca primul proiect hotelier in care a ales sa investeasca.

Grupul Eurolines România este alcatuit din 20 societati, are 650 de angajati, detine cea mai mare retea de distributie a produselor turistice din tara, 6 agentii francizate in Germania, o flota de 35 de autocare si aproximativ 1000 de autoturisme.Din 2011, reteaua de agentii a Grupului reprezinta brandul TUI Travel Center prin Eurolines Romania. TUI Travel PLC este cea mai mare companie de turism din lume, operează în 180 de ţări, are aproximativ 30 de milioane de clienţi anual şi peste 71.000 angajaţi. La nivel mondial compania are trei departamente principale: TUI Travel, TUI Hotels and Resorts şi Cruises.

Expirat
FOOD AND BEVERAGE MANAGER RESORT 4* DELTA DUNARII  -  Green Village Resort

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles