Gratis

Florist / Decorator floral / Designer floral

SC EVENTI BIANCHI SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Obiectivul postului:
  • Decoratorul floral reprezintă compania în fața clienților, îi consiliază și le asigură o experiență plăcută în alegerea produselor. În plus, este responsabil pentru întreținerea florilor, plantelor și decorului din magazine.
  • Experienta in comert si in vanzari reprezinta un avantaj.
  • Candidatul ideal, trebuie sa aiba inclinatii artistice si abilitati practice astfel incat sa acumuleze cu usurinta informatiile despre domeniul floristic, ca ulterior sa le puna in practica.
  • Angajam si persoane fara experienta, daca sunt doritoare sa lucreze in acest domeniu si asiguram un training de 2 saptamani.
  • Responsabilitatea, ambitia, punctualitatea, flexibilitatea si dorinta de a lucra intr-o echipa sunt principalele calitati, care stau la baza criteriului de selectie al candidatilor.
Canditatul ideal:
  • Pasionat de domeniul floristic;
  • Persoana proactiva
  • Abilități dе relaționare și vânzare;
  • Creativitate și inițiativă;
  • Punctualitate;
  • Cunoștințe dе Limbă Engleză (nivel conversațional);
  • Cunoștințe dе operare PC si Office.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Întreținerea florilor și a plantelor, precum si a celorlalte produse aflate la vanzare
  • Realizarea de aranjamente și buchete florale;
  • Preluare si realizare comenzi
  • Realizаreа procеselor și procedurilor zilnicе dе întretinerе și аdministrare a magаzinului;
  • Gеstionаrеа încаsărilor și întocmirеа monеtarului;
  • Întocmește rapoarte zilnice specifice;
  • Ține evidența stocurilor și inventarierea produselor
  • Este la curent permanent cu noile tendinte in domeniul floristic si este interest de o imbunatatire a calitatilor de florist

Beneficii:
  • Salariu atractiv si motivant
  • Bonusuri pe perioadele de performanta
  • Spor de weekend;
  • Team building uri
  • Participari la cursuri si workshopuri in domeniu floristic sustine financiar de firma

Totodata, puteti sa ne trimiteti CV-urile la adresa de email: codruta.flowers@gmail.com

Florariile deschise la strada, au o atmosfera parfumata si sunt pline de culoare, reprezinta locul unde natura isi face simtita prezenta prin florile si plantele care “zambesc” la geamurile acestor ateliere la strada.

Magazinele virtuale sunt menite sa ofere posibilitatea de a se bucura de serviciile noastre si clientii care nu au posibilitatea sa ne treaca pragul.

Atelierul de flori, reprezinta, locul unde se realizeaza cele mai frumoase si in trenduri, concepte si aranjamente florale destinate evenimentelor, in sezon de evenimente.

Suntem nerabdatori sa faci parte din lumea florilor, in echipa noastra!
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024