Gratis

FIZICIAN RESPONSABIL LABORATOR DOZIMETRIE

EPSILON MEDICAL TECHNOLOGIES SRL

Candidatul Ideal

Diplomă de licență / master în fizică sau într-un domeniu conex
Experiență în dozimetria individuală
Cunoștințe privind măsurătorile de radiații, echipamentele de dozimetrie și tehnicile de calibrare
Cunoștințe ale standardului ISO 17025 - Competența laboratoarelor de testare și etalonare
Expertiză în programele de formare ale organizațiilor internaționale de experți (AIEA, ASTRO, EURADOS etc.)
Bune abilități de analiză și de rezolvare a problemelor
Bune abilități de comunicare și de lucru în echipă

Descrierea jobului

•Efectuează coordonarea și planificarea activităților de laborator.
•Responsabil de formarea profesională a personalului nou angajat și de reconversia profesională a personalului existent.
•Responsabil de gestionarea, controlul și arhivarea documentelor în cadrul departamentului.
•Responsabil cu (valabilitatea metodei experimentale) Validarea Metodei.
•Evaluează rezultatele de calibrare și experiment.
•Pune în aplicare activitățile de control provizoriu ale dispozitivelor.
•Evaluează corectitudinea măsurărilor și analizelor efectuate în laborator și asigură eliminarea abaterilor observate.
•Îndeplinește activitățile necesare pentru îmbunătățirea, continuitatea și aplicarea Sistemului de Management al Calității.
•Asigură efectuarea analizelor în mod corespunzător Metodelor de Experiment de Consultație, conform instrucțiunilor menționate și a Manualului de Calitate.
•Determină abaterile de la procedurile de experiment sau de la sistemul de calitate și demarează activitățile de prevenire sau de reducere la minimum a acestor abateri.
•Asigură efectuarea lucrărilor conform standardelor Condiții Generale pentru Competența Laboratoarelor de Calibrare și Experiment ISO 17025:2017.
•Face propuneri cu privire la activitățile de îmbunătățire, dezvoltare, aplicare, cunoaștere a condițiilor și principiilor Sistemului de Management al Calității și ISO 17025:2017 și participă la aceste lucrări.

Epsilon Medical ofera servicii de monitorizare dozimetrica a mediului de lucru si de monitorizare individuala a persoanelor expuse profesional la radiatii ionizante necesare in medicina si in domeniul industrial. Aceasta a fost infiintata in Decembrie 2010, ca o firma asociata celei mai mari companii din Turcia in medicina si industrie, Bozlu Holding, si Landauer Inc., un lider mondial in domeniul dozimetriei radiatiilor ionizante.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024