Gratis

Financial Controller

OPTICAL INVESTMENT GROUP S.A.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare economice finalizate;
  • Minim 1 an experienta intr-o pozitie similara (constituie avantaj in domeniul RETAIL);
  • Cunostinte solide MS Excel;
  • Cunoasterea unui soft contabil ERP (constituie avantaj CHARISMA/BI);
  • Competente financiare: trebuie sa inteleaga foarte bine standardele contabile si a conceptelor financiare in general;
  • Atentie la detalii, proactivitate;
  • Abilitati interpersonale si comunicare eficienta;
  • Capacitate de a planifica si a acorda prioritate volumelor de munca pentru respectarea deadline-urilor;
  • Capacitatea de a lucra atat individual, cat si in echipa, intr-un mediu dinamic.

Descrierea jobului

  • Raportarea financiara: Intocmirea rapoartelor financiare periodice pentru a furniza informatii de incredere si relevante partilor interesate;
  • Intocmirea bugetului: Elaborarea, implementarea si monitorizarea bugetului pentru a asigura o gestiune financiara eficienta;
  • Analiza financiara: Evaluarea performantei financiare a Companiei, identificarea tendintelor, analiza variatiilor si furnizarea de recomandari pentru imbunatatire;
  • Audit financiar: Colaborarea cu departamentul de Contabilitate si cu auditorii interni sau externi pentru a efectua audituri si a asigura conformitatea cu politicile si procedurile organizatiei;
  • Dezvoltarea si implementarea politicilor financiare: Contributia la elaborarea si implementarea politicilor financiare ale organizatiei pentru a asigura o conduita financiara adecvata;
  • Analiza investitiilor: Evaluarea fezabilitatii financiare a proiectelor de investitii, furnizarea de analize si recomandari pentru a lua decizii informate;
  • Colaborarea cu managementul si alte departamente pentru a furniza informatii financiare relevante si a sustine procesele decizionale.

Beneficii:
  • Salariu motivant in functie de experienta;
  • Tichete de masa in sistem electronic;
  • Abonament medical clinica privata;
  • Decont de transport;
  • Zile de concediu in plus in functie de vechime;
  • Beneficii la achitizionarea produselor din portofoliul companiei;
  • Abonament la biblioteca Bookster;
  • Program de lucru hibrid/work from home;
  • Mediu de lucru stabil si optim pentru dezvoltarea unei cariere.

Optical Investment Group este un grup de investitii care opereaza cea mai extinsa retea de optica medicala din Romania, formata din magazinele OPTIblu, OPTIPLAZA, O51. Cu o vechime de 17 ani pe piata, operam 100 magazine in Bucuresti si in marile orase din tara. De asemenea, compania detine o importanta divizie de distributie B2B, autorizata sa comercializeze marci consacrate de rame vedere si ochelari soare, precum: Hugo Boss, MaxMara, Missoni, Moschino, Tommy Hilfiger, Gianfranco Ferre, Carrera, Polaroid, Converse, Cacharel, Pepe Jeans, Replay, Diesel, Pierre Cardin, Benneton si altele. Suntem prezenți si în mediul online cu 2 magazine www.optiblu.ro și www.optiplaza.ro, cu aproape 8000 de produse disponibile în stoc.

In 2017, OPTIblu a obtinut certificatul “Marca numarul 1 In Romania pentru Calitate in domeniul optica medicala” si medalia QUDAL cu 5 stele pentru calitate. Certificarea a fost acordata in urma unui studiu efectuat pe piata din Romania, pe un esantion de 1200 de persoane, de catre compania elvetiana de cercetare ICERTIAS.

Echipa noastra se ocupa sa le ofere clientilor o experienta de neuitat, cu peste 600 de angajati, cu diverse specializari precum: medic oftalmolog, optometrist, optician si consultant de vanzari. Hai si tu sa faci parte din cea mai mare echipa!

"Datele personale puse la dispozitie de dvs. pentru a candida la aceasta pozitie vor fi prelucrate de Optical Investment Group in scopul identificarii candidatilor potriviti pentru postul Consultant vanzari/Optometrist. Datele nu vor fi comunicate tertilor si vor fi utilizate exclusiv pentru scopul mentionat, in conditii de securitate si confidentialitate. Datele vor fi sterse /distruse, in conditii de siguranta, dupa 6 luni de la finalizarea procesului de recrutare. Pentru detalii privind politica Optical Investment Group privind prelucrarea datelor personale accesati pagina noastra de internet.“

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024