Gratis

Finance Business Partner Digitech

Mega Image

Candidatul Ideal

Ce abilitati si competente ne dorim sa detii:
  • Studii de licenta/master in Finante/Economie;
  • Experienta de minim 5 ani in domeniul controlului financiar, analize financiare, gestionare proiecte de investitii, raportare sau audit;
  • Gandire analitica, strategica si constructiva
  • Orientare catre rezultate, performanta si rezolvare;
  • Aptitudini de prezentare, atat vorbit cat si scris;
  • Nivel avansat de lucru in Microsoft Office;
  • Aptitudini IT (sisteme legate de managementul informațiilor: Power BI);
  • Nivel avansat de engleza – scris si vorbit.

Descrierea jobului

Echipa de Finance susține Mega Image în realizarea proiectelor sale, oferind un mediu financiar stabil și sigur, derulând procese financiare eficiente, furnizând informații relevante și sprijin decizional. Contribuim la succesul Mega Image, în același timp formam o comunitate care se îngrijește de oamenii noștri din domeniul financiar, asigurând beneficii atractive și dezvoltând continuu abilitățile și competențele noastre. Facem acest lucru cu o echipă de aproximativ 90 de profesioniști în finanțe, dedicați și entuziaști.

Vino si tu in #ComunitateaMega!

Acestea vor fi responsabilitatile tale:
  • Partener financiar (Finance Business Partner) pentru departamentul Digitech, prin furnizarea de informații adecvate pentru luarea deciziilor si realizarea obiectivelor financiare;
  • Transmiterea informatiilor relevante din analiza datelor si recomandari pentru optimizarea performanței actuale si a indicatorilor financiari;
  • Prezentarea constatărilor analizelor de performanta într-un mod clar și consiliere financiara, de obicei prin organizarea unor mese rotunde sau a unor întâlniri formale recurente;
  • Parteneriat cu zona Digitech pentru reducerea riscurilor prin construirea de scenarii și identificarea oportunităților pentru a asigura realizarea obiectivelor financiare;
  • Colaborarea cu zona Digitech pentru optimizarea inițiativelor strategice și asigurarea controalelor, asigurand înțelegerea și respectarea standardelor contabile si realizarea de analize de business case;
  • Explicarea periodica, trimestriala, anuala, a variatiilor dintre buget/forecast, performanta actuala si performanta anului anterior pentru zona de eficienta (inclusiv S4OC);
  • Ajuta la identificarea si intretinerea initiativelor de eficienta (inclusiv S4OC), din perspectiva finance, oferind suport in vederea luarii celor mai bune decizii;
  • Planificarea, gestionarea și elaborarea procesului de bugetare anuală, prognoze și planuri de business pe termen lung și comunicarea acestora către părțile interesate relevante, pentru a oferi direcție pentru business în conformitate cu obiectivele Companiei;
  • Sprijinirea deciziilor strategice prin colaborarea cu echipe inter-departamentale pentru a colecta și a analiza ipotezele și datele pentru modelele financiare.
  • Colectarea feedback-ului privind pachetul de raportare existent și implementarea schimbarilor necesare, în conformitate cu nevoile actuale ale utilizatorilor;
  • Proiectarea și testarea instrumentelor de planificare pentru domeniul de expertiză pentru a crea mai multa transparenta in procesul de planificare pe baza tuturor indicatorilor de impact;
#Mega beneficiile:
  • Mod de lucru hibrid si program flexibil;
  • Beneficii flexibile prin MyBenefit;
  • Bonus anual de performanta;
  • Card de reduceri dedicat achizitionarii produselor Marca Proprie Mega Image;
  • Suport financiar pentru diverse evenimente din viata ta;
  • Abonament la Bookster;
  • Abonament si reduceri la diverse Sali de sport;
  • Posibilitatea de crestere in cariera si mobilitate interna.

În Mega Image, susținem diversitatea, indiferent de gen, generație, nivel de studii, status social, etnie și naționalități, dizabilități, orientări religioase si sexuale, și ne luăm angajamentul că împreună construim un mediu de lucru incluziv pentru ca fiecare coleg să aibă un loc în #ComunitateaMega.

#MegaPentruToți

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024