Publicat 20 Iun 2018 | Reactualizat 18 Iul 2018 | Expiră 21 Iul 2018

Field collector

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare de preferinta juridice sau economice, de preferat vechime in munca minim 1 an ;
  • Competente personale: abilitati excelente de comunicare, flexibil, inovativ, atitudine deschisa si prietenoasa vis-a-vis de clienti, spirit de observatie si sinteza, spirit de echipa, cunostinte foarte bune de utilizare a PC-ului, carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

Obiectivele principale:
- Colectarea debitelor provenite de la clienti clientii bancii, persoane fizice, IMM si Coorporate;
- Realizarea targetului stabilit lunar pentru aceasta pozitie;
- Deplasare pe teren – vizita la sediul societatii/ domiciliul debitorului;

Resposabilitati:
- Urmareste si raspunde de incasarea creantelor restante in faza de recuperare pe cale amiabila, si de stingere a creantelor restante;
- Realizeaza actiuni de colectare specifice, conform strategiilor stabilite prin politica de recuperare pt fiecare debit rezultat din operatiuni cu carduri, credite curente sau restante si creante atasate acestora, pentru toti debitorii aflati in portofoliul alocat;
- Actualizeaza permanent informatiile din aplicatia de colectare Capone Banking privind detaliile de contact ale debitorilor (adresa, casuta e-mail, telefon, etc), angajatori, etc;
- Incheie si monitorizeaza angajamente de plata - conform instructiunilor de lucru aferente activitatii de colecatare debite si intervine operativ atunci cand acestea nu sunt respectate in totalitate;
Identifica si raporteaza evenimentele care au generat / pot genera risc de conformitate sau risc operational ;
- Prezinta spre analiza situatiile atipice intampinate in recuperarea creantelor (prin intermediul procedurilor de colectare), in vederea identificarii metodelor optime de solutionare a acestora;
- Identifica noi date de contact ale debitorilor prin actiuni de skip tracing , vizite la domiciuliu/angajatori/sediul debitorilor aflati in listele proprii de lucru precum si la garantii / avalistii / fideiusorii acestora precum si existenta garantiilor, respectiv concordanta datelor din contractele de credit si anexe, raportat la situatia din teren (adrese, telefoane, e-mail, etc);
- Urmareste scaderea numarului de debitori si a volumului acestor debite;
- Ofera consiliere clientilor si informatii cu privire la restantele inregistrate;
- Informeaza operativ, utilizand aplicatia Capone Banking, despre aparitia oricarui caz de frauda;
- Mentine relatiile cu celelalte departamente ale bancii pentru o imbunatatire continua a activitatii de colectare debite;

Banca Transilvania (BT) este Banca Oamenilor Intreprinzatori din Romania. Banca se claseaza pe pozitia a 2-a in topul bancilor din Romania, in functie de active. Misiunea Bancii Transilvania este aceea de a sprijini dezvoltarea mediului de afaceri, prin produse si servicii inovatoare, oferite cu profesionalism.

Istoria BT a inceput in Cluj-Napoca, in 1994, la initiativa unor oameni de afaceri din Cluj. Ideea a fost aceea de a crea o banca locala, un brand de Cluj. Spiritul antreprenorial al fondatorilor a determinat consolidarea pozitiei Bancii Transilvania, intr-o prima etapa in Cluj si, ulterior, la nivel regional si national. Banca si-a orientat la inceput activitatea spre sectorul IMM si, datorita cererii pietei, in scurt timp aceasta a inceput sa se dedice si domeniului retail. In anul 1997, Banca Transilvania a devenit prima institutie bancara din Romania, care a fost cotata la Bursa de Valori Bucuresti.

Strategia bancii este sustinuta de actionari puternici, precum: Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare, care detine 15% din capitalul social si IFC - Divizia de investitii a Bancii Mondiale.

Expirat
Field collector  -  Banca Transilvania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles