Gratis

Farmacist si Farmacist voiajor Pharma Pro Expres SRL

Pharma Pro Expres SRL Iasi
2 poziții

Candidatul Ideal

De ce competenţe şi abilităţi ai nevoie pentru a te integra în echipa noastră? Aceleaşi pe care le au şi colegii noştri:
  • Studii superioare de Farmacie finalizate
  • Membru/a al Colegiului Farmaciştilor
  • Bune abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă
  • Bune abilităţi de utilizare a calculatorului, a programului software şi a casei de marcat
  • Capabil(ă) să îşi planifice şi să îşi organizeze activităţile
  • Dinamic(ă) şi adaptabil(ă)
  • Spirit de iniţiativă, bazat pe identificarea soluţiilor practice potrivite

Descrierea jobului

Farmacist
- asiguri eliberarea medicamentelor cu sau fara prescriptie medicala, cu respectarea prevederilor legii, precum si produse parafarmaceutice si materiale sanitare;
- respecti Regulile de buna practica farmaceutica si Codul de etica si deontologie profesionala ;
- asiguri aprovizionarea ritmica si constanta a farmaciei cu medicamente si alte produse de sanatate numai de la distribuitorii autorizati;
- efectuezi receptia calitativa si cantitativa, pe baza facturii emise de de furnizori, verificand seria si termenul de valabilitate;
- te preocupi de cunoasterea si utilizarea corecta a casei de marcat fiscale, a calculatorului si a programului cu care este dotat, in vederea tinerii evidentei cantitative si valorice conform contractelor cu CAS;
- controlezi eliberarea medicamentelor, conform metodei primul intrat – primul iesit, in functie de serie si termen de valabilitate;
- consiliezi pacientii ori de cate ori este nevoie, respectand procedura de consiliere, corespunzator pregatirii profesionale de farmacist;
- cooperezi cu medicul, in legatura cu schema terapeutica in cazul asocierilor de medicamente si a prescrierii de retete magistrale.
Farmacist voiajor
- inlocuiesti farmacistul de la alt punct de lucru, pe perioada lipsei temporare a acestuia (concediu medical, concediu de odihna)

De ce ai alege să lucrezi alături de noi?
Salariu competitiv
Bonus în funcţie de gradul de îndeplinire a targetului
Tichete de masă
Decontarea transportului între casă şi locul de muncă
Mediu de lucru plăcut
Autonomie ridicată, bazată pe încrederea în angajat
Bun echilibru viaţă personală-viaţă profesională

Farmacia Pro este un mini-lanţ de farmacii înfiinţat la Iaşi în anul 2015, care si-a propus sa fie aproape de toti cei care au nevoie de produse de calitate si consiliere profesionala. Prin cele 5 farmacii deschise pana in prezent, promovam sanatatea si respectul pentru viata.
Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 28 Apr. 2024