FARMACIST SEF/FARMACIST/ASISTENT FARMACIE (Bucuresti Sect 6)

NEED FARM
3 poziții

Candidatul Ideal

Angajez FARMACIST SEF / FARMACIST / ASISTENT FARMACIE Bucuresti (sector 6), judetul Giurgiu, judetul Ilfov

Profil candidat:

- Atestare profesionala vizata pentru anul in curs;
- Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor din Romania/OAMMR;
- Dinamic, comunicativ, cu spirit initiativa, responsabil, cu inclinatie spre lucrul in echipa.

Descrierea jobului

In functie de postul vizat atributiile sunt:

- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala/OTC-URI;
- Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
- Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;
- Bonus de performanta corelat cu obiectivele;
- Posibilitatea de a lucra intr-un ambient placut dar si competitiv;
- Oportunitatea de dezvoltare si promovare;
- Pentru locatiile din zona rurala se deconteaza transportul.

Descrierea companiei

NEED FARM
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024