Gratis

Farmacist Sef / Asistent farmacie Snagov Mogosoaia Domnesti

MINIGRAM S.R.L.
10 poziții

Candidatul Ideal

Oportunitate de Carieră: Farmaciile MINIGram angajează Farmacist Sef si Asistent de Farmacie in locațiile din Ilfov
  • Mogosoaia
  • Snagov-Ghermanesti
  • Domnesti
Dacă ești o persoană motivată, pasionată de domeniul farmaceutic și dorești să faci parte din echipa farmaciilor MiniGram, suntem încântați de cunoștință si te încurajăm să aplici.

Pe scurt, candidatul ideal trebuie să aibă cel puțin 2 ani de experiență în domeniul farmaceutic și să demonstreze abilități excelente în gestionarea farmaciei și consilierea pacienților. Vă invităm să vă alăturați echipei noastre și să contribuiți la îmbunătățirea sănătății și bunăstării comunităților deservite de farmaciile noastre.
Cerințe:
  • Absolvent al Facultății de Farmacie
  • Diploma de absolvire Școala Postliceală Sanitară, specializare Farmacie ptr Asistent
  • Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor, cu viza pentru anul in curs
  • Dreptul de exercitare a profesiei – Certificat de membru avizat ptr Asistent
  • Cunoștințe operare PC & Microsoft Office
  • Experiență de minim 2 ani într-o poziție similară
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare cu pacienții și colegii
  • Cunoașterea limbii române și abilități bune de scriere și vorbire (cunoașterea unei limbi straine constituie un avantaj)
  • Atitudine orientată către pacient, tact, empatie și profesionalism
  • Abilități organizatorice și de gestionare a stocurilor
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și solicitant

Descrierea jobului

Responsabilități cheie:
  • Verificarea și centralizarea rețetelor pentru Casa de Asigurări de Sănătate;
  • Asigurarea managementului stocului de medicamente și dispozitive medicale, inclusiv, dar fără a ne limita la, recepția mărfii, evidența și verificarea stocului;
  • Respectarea condițiilor de depozitare, preparare și eliberare a medicamentelor din unitatea farmaceutică;
  • Eliberarea propriu-zisă a medicamentelor și a produselor OTC;
  • Consilierea pacienților în funcție de nevoile acestora;
  • Informarea aparținătorilor sau pacienților cu privire la modul de administrare a medicamentelor sau suplimentelor, precum și asupra potențialelor efecte adverse;
  • Cooperarea cu medicul curant în legătură cu schema terapeutică;
  • Supravegherea activității asistentului medical de farmacie;
  • Menținerea unei atenții sporite chiar si asupra celor mai mici detalii care pot îmbunătăți experiența pacientului;
  • Respectarea principiilor eticii și deontologiei specifice activității de farmacist în toate demersurile profesiei;
  • Urmărirea noutăților terapeutice din plan local și internațional;
  • Cunoașterea legislației farmaceutice și sanitare în vigoare;
Ce îți oferim
  • Pachet salarial motivant (salariu de baza, bonus garantat in primele 6 luni, tichete de masă etc)
  • Decontare transport
  • Decontarea cotizației și asigurării malpraxis;
  • Training-uri de specialitate

MiniGram este o companie nou înființată de profesioniști cu experiență solidă în industria farmaceutică. Ne propunem să aducem suflul proaspăt al inovației în sectorul serviciilor farmaceutice, minimizând piedicile din calea sănătății prin soluții standardizate de dezvoltare a lanțurilor farmaceutice.
Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 28 Apr. 2024