Gratis

Farmacist receptura/ laborator

FARMACIA M SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal ar trebui sa aibe urmatoarele calitati:
- buna cunoastere a substantelor si a procedurilor de preparare in farmacie
-atentie la detalii
-abilitati de comunicare si gestionare a timpului
-responsabilitate si simt al eticii profesionale
-pasionat de sanatate, dornic sa ofere cea mai buna ingrijire si consiliere pacientilor

Descrierea jobului

Descriere job:
- farmacistul care prepara in receptura este responsabil de pregatirea medicamentelor personalizate conform prescriptiei medicale sau ale altor profesionisti din domeniu
- asigurarea calitatii si sigurantei medicamentelor preparate in farmacie si oferirea de consiliere pacientilor cu privire la utilizarea corecta a acestora.

Responsabilitati:
- pregatirea medicamentelor personalizate conform prescriptiilor medicale si a altor cerinte specifice
- verificarea si asigurarea acuratetii si calitatii medicamentelor preparate
- gestionarea stocului de materii prime
- lucrul in colaborare cu ceilalti membrii ai echipei pentru a asigura un flux eficient de lucru si un serviciu de calitate pentru pacienti.

Beneficii:
- oportunitatea de a avea un impact direct asupra sanatatii si bunastarii pacientilor
- posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic unde fiecare zi aduce noi provocari si oportunitati de invatare
- oportunitatea de dezvoltare profesionala
- salariu competitiv
- mediu placut de lucru.

Suntem o farmacie independenta ce cuprinde doua generatii de farmacisti dedicati si pasionati de ingrijirea sanatatii comunitatii noastre.
Ne straduim sa fim o sursa de incredere pentru comunitatea noastra oferind consultanta farmaceutica personalizata si servicii de calitate pacientilor nostri.
Suntem mandri sa oferim salarii competitive si beneficii excelente pentru membrii echipei noastre si ne dorim sa le oferim mediu placut si motivant de lucru in care sa evolueze si sa sa se simta respectati.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024