Farmacist in Deva, Simeria, Calan, Petrosani (Jud.Hunedoara)

FARMACIA REVITALIA SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:
Studii de specialitate finalizate (Facultatea de Farmacie);
Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor ;
Experienta minim 1 an in farmacie cu circuit deschis;
Cunoștințe actualizate despre medicamente și produse farmaceutice
Foarte bune abilitati de relationare, comunicare si recomandare;
Cunostinte avansate Microsoft Office;
Echilibru emotional;
Empatie, orientare catre pacient;
Persuasiune.

Descrierea jobului

Eliberarea medicamentelor cu prescriptie medicala si OTC-uri;
Identificarea nevoilor pacientilor si formularea recomandarilor;
Consilierea clienților cu privire la utilizarea corectă a medicamentelor și a produselor de sănătate;
Informarea pacientilor despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
Supravegherea eliberarii medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
Gestionarea stocurilor și aprovizionarea eficientă a farmaciei;
Participarea la receptia cantitativa si calitativ valorica a medicamentelor din farmacie;
Monitorizarea si gestionarea stocurilor pentru asigurarea stocului optim;
Participarea periodica la inventarierea produselor din cadrul farmaciei.

Compensatii si beneficii:
Pentru ca ne dorim sa incurajam performanta si sa atragem in echipa noastra profesionisti, oferim:
- pachet salarial motivant compus din salariu fix si parte variabila (bonusuri suplimentare,dupa caz);
- tichete de masa in valoare de 30 lei/zi;
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung;
- climat de lucru placut, colegi prietenosi si deschisi;

FARMACIA REVITALIA este o companie in continua dezvoltare condusa de valori ce au la baza integritatea, lucrul in echipa, respectul pentru colegi si grija pentru pacienti.
Va multumim pentru interesul acordat si asteptam cu nerabdare sa va alaturati echipei noastre!
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024