Gratis

Farmacist Franta (Pharmacien Adjoint d'Officine)

SUN TALENT SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Cautam farmacisti (absolventi ai unei facultati de Farmacie acreditate) pentru farmacii din Franta (Paris, zone adiacente, dar nu numai). Nivelul de experienta necesar variaza de la incepator, la +10 ani experienta.
Este necesar in primul rand, sa poti intelege in proportie de cel putin 50% limba franceza la nivel conversational (nu este necesar un certificat care sa ateste nivelul). Asiguram pregatire (coaching in vederea interviurilor finale) acolo unde este cazul.
Diploma de farmacist și cetățenia europeană sunt obligatorii.

Descrierea jobului

Le Pharmacien:
- Assure la dispensation et le bon usage du médicament
- S’assure de la bonne compréhension du traitement par le patient
- Alimente le Dossier Pharmaceutique du patient, pour mieux sécuriser la dispensation des médicaments et améliorer la coordination entre les professionnels de santé
- Contribue avec les autres professionnels de santé à un accompagnement personnalisé du patient (éducation thérapeutique, etc.)
- Répond aux attentes du public en matière de santé : disponible sans rendez vous, il joue un rôle majeur dans les soins de premier secours (conseil pharmaceutique et/ou orientation vers d’autres professionnels de santé si nécessaire) ;
- Contribue aux dispositifs de sécurité sanitaire (pharmacovigilance, matériovigilance, alertes sanitaires, retraits de lots…);
- Peut réaliser sous certaines conditions des adaptations de posologie ;
- Participe à la protection de la santé publique et de l’environnement en collectant les médicaments non utilisés rapportés par les patients et certains déchets d’activité de soins à risque infectieux.

Oferta:
Daca ai parcurs fara probleme descrierea postului in limba franceza, iata ce iti propunem:
- Contract de munca pe perioada nedeterminata, incheiat direct cu farmacia angajatoare din Franta
- Program de lucru de 35h/ saptamana repartizate dinamic in 4 sau 5 zile de lucru/saptamana, fara duminici, maxim 2 sambete/ luna
- Pachet salarial intre 2300-2800 Eur net / luna, in primul an, apoi crestere graduala
- Adaptare lenta in vederea atingerii unui nivel optim de limba franceza
- Conditii de munca excelente (mediu agreabil, detensionat)
- Suport integrare (suport informational relocare)

Pentru detalii suplimentare, legate de conditiile de angajare si viata in Franta, asteptam candidaturile persoanelor interesate.

Sun Talent cauta candidati din domeniul farma, bine pregatiti si determinati, pentru angajare in Franta.

Compania noastra este activa in domeniul resurselor umane de peste 8 ani si este implicata in multiple proiecte de recrutare si plasare personal, precum si monitorizare HR, evaluari periodice si implementari de strategii specifice.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024