Gratis

Farmacist / Asistent Farmacie

Farmasept S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Farmasept isi mareste echipa!

Candidatul potrivit:
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Empatie fata de pacient
  • Respectuos si atent cu nevoile pacientilor
  • Absolvent al Facultatii de Farmacie sau Scoala de Asistenti de Farmacie

Descrierea jobului

Responsabilitati Farmacist:
  • Respecta procedurile interne ale unitatii, elaborate in conformitate cu regulile de buna practica farmaceutica
  • Elibereaza medicamente,retete compensate si gratuite
  • Controleaza si executa operatiuni de gestiune ale farmaciei, dupa caz
  • Asigura receptia produselor specifice la intrarea in farmacie
  • Urmareste corectitudinea intocmirii documentelor specifice: retete,evize,facturi,etc.
  • Urmareste valabilitatea produselor
  • Identificarea nevoilor si consilierea pacientilor
  • Cunostinte de operare PC
  • Empatie si orientare catre nevoile pacientilor

Responsabilitati Asistent Farmacie:
  • Organizeaza spatiul de munca si activitatile specifice necesare distribuirii medicamentelor si materialelor sanitare
  • Elibereaza medicamente, materiale sanitare,etc.
  • Recomanda modul de administrare a medicamentelor eliberate,conform prescriptiei medicului
  • Ofera informatii privind efectele si reactiile adverse ale medicamentului eliberat
  • Opereaza in calculator documente de primire (facturi fiscale) si documente de eliberare a medicamentelor si materialelor sanitare conform programului agreat de institutie

Beneficii:
  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru atractiv, alaturi de o echipa motivata
  • Posibilitatea de avansare si relocare intr-un alt sediu
  • Bonus de performanta
  • Prime de Sarbatori

Farmacia Farmasept este o companie cu capital romanesc, infiintata in 2007.
Activitatea firmei se desfasoara in 4 farmacii in judetul Dambovita, iar la momentul de fata deschidem o prima locatie in judetul Ilfov, respectiv Mogosoaia, Str Bucuresti-Targoviste, nr 55.
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024