FARMACIST/ASISTENT FARMACIE MAXIFARMA - PLOIESTI/BARCANESTI/DRAGANESTI/LIPANESTI/URZICENI

Diafarm S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

- Studii de specialitate finalizate
- Experienta in farmacii cu circuit deschis - constituie avantaj
- Certificat de Membru al Colegiului vizat pe anul in curs pentru farmacisti
- Aviz de libera practica valabil pentru asistentii de farmacie
- Abilitati de relationare si comunicare
- Respectarea eticii si deontologiei profesionale.

Descrierea jobului

- Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii.
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse.
- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala /OTC-uri.
- Introduce facturi in gestiune
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari - farmacist
- Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice - farmacist

Beneficii:

- Pachet salarial motivant
- Programe de training si instruire.

Grupul Maxifarma are ca principal domeniu de activitate comercializarea cu amanuntul a produselor farmaceutice in unitati specializate.
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024