Gratis

FARMACIST , ASISTENT DE FARMACIE

FARMACIA OXYGEN
2 poziții

Candidatul Ideal

Ce sta la baza colaborarii noastre:
Sa ai diploma dе licenta, adica titlul dе Farmacist/a sau de Asistenta de Farmacie;
Sa detii Certificat dе Membru al Colegiului Farmacistilor, vizat pe anul in curs;
Sa detii cunostinte de Microsoft Office;
Sa fii empatica, receptiva, atenta si energica;
Sa oferi ajutor, pasiune, zambet, implicare si respect;
Sa iti faca placere sa lucrezi in echipa si sa incerci sa creezi o atmosfera pozitiva;
Sa crezi in tine si sa iti doresti constant sa inveti lucruri noi;
Experienta in farmacii cu circuit deschis constituie avantaj (suntem deschisi sa te cunoastem chiar si fara experinta).

Descrierea jobului

Identifici nevoile pacientilor, formulezi recomandari, consiliezi pacientii, eliberezi medicamentele cu si fara prescriptie medicala /OTC-uri;
Informezi pacienții asupra modului de administrare a medicamentelor, precum și asupra potențialelor riscuri și efecte adverse;
Răspunzi de organizarea și efectuarea corectă și la timp a tuturor lucrărilor de gestiune;
Supravegheazi și coordonezi activitatea asistentul de farmacie;
Verifici si tii evidenta stocului, utilizarea toxicelor și a stupefiantelor;
Urmărești termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice;
Efectuezi receptia marfii;
Verifici si centralizezi retetele pentru Casa de Asigurari;
Vei oferi suport colegilor fara experienta.

Beneficii tale:
Pachet salarial motivant corelat cu performanța obtinuta;
Tichete de masă;
Bonusuri de performanță lunare în baza rezultatelor obținute;
Card de angajat cu beneficii in reteaua noastra de farmacii;
Acces la conferințe și training-uri de specialitate, locale și naționale;
Acces gratuit la cursuri anuale cu credite EFC obligatorii;
Mediu de lucru stabil, cu posibilități de promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice;
Program flexibil de lucru;
Pretuim si sustinem personalul in activitatea desfasurata.

Oxygen promoveaza dreptul la medicatie corect si aduc in piata de retail farmaceutic un nou concept de farmacie, care imbina recomandarea asociata adaptata nevoilor reale ale pacientului.
Oxygen pune oamenii pe primul loc!
Experienta noastra, asociata cu spiritul tanar, energic, pun bazele unui colectiv bine imbinat, in care fiecare isi gaseste locul si este apreciat pentru calitatile sale si munca sa.
Cautam oameni entuziasti, pasionati de ceea fac, seriosi, provocati de nevoile pacientului, creativi, profesionisti care doresc sa se afirme intr-un concept de farmacie in care farmacistul si asistentul este liber in formularea recomandarii catre pacient.
Oferim, in schimb, toate resursele de care au nevoie ca sa se dezvolte profesional alaturi de noi.
Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024