Gratis

Facility Manager

CBRE GWS SRL

Candidatul Ideal

Aptitudini si competente profesionale

· Educatie: Superioara, preferabil tehnica sau profil economic
· Experienta: Minimum 5 ani intr-o pozitie similara;
· Abilitati de coordonare si supervizare activitati
· Foarte bune cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului

Responsabilitati principale
• Coordoneaza activitatea Departamentului de Facilitati
• Supervizeaza livrarea serviciilor CBRE si identifica oportunitati de dezvoltare pentru clientul ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁din cadrul site-ului pe care il coordoneaza
• Coordoneaza activitatea subcontractorilor permanenti respectand procedurile de securitate conform cerintelor legale si ale clientului.
• Coordoneaza activitatea de intretinere si exploatare a sistemelor PSI (sprinklere, senzori fum, hidranti, trape defumare, avertizare audio, iluminat de urgenta) a sistemelor de securitate (CCTV, bariere si control acces)
• Coordonarea si controlul activititatii de reparatii cladiri, lucrarilor de constructie, intretinere, refacere si extindere birourilor, spatiilor de productie si magazie, parcare, terenului care imprejmuieste cladirea. Supervizeaza, valideaza interventiile asupra cladirii, anexelor si utilitatilor facute de contractori, gestioneaza relatia cu acestia si evalueaza activitatea contractorilor. Pastreaza documentatia cladirii la zi, asigura obtinerea si mentinerea autorizatiilor legale
• Coordoneaza operatiunile pentru echipa de curatenie birouri, depozite, laboratoare, spatii tehnice, alei sectie si magazie. (contracte, consumabile, utilaje, costuri, performanta echipa).
• Coordoneaza operatiunile echipei de securitate/paza a fabricii. Contract, costuri, nivel de performanta, identificare si eliminare riscuri, investigare evenimente. Raspunde solicitarilor legate de investigatiile video si CA.
• Administreaza bugetul si urmareste costurile aferente activitatii de intretinere si reparatii cladiri si utilitati, inclusiv facturile de, paza si securitate, curatenie, etc.
• Asigura suport pentru derularea auditurilor operationale periodice
• Responsabil cu masurile de protectia muncii, sanatatii si mediului pentru activitatile desfasurate sub coordonarea sa conform cerintelor legale si cerintelor clientului Realizeaza evaluarea angajatilor care ii raporteaza direct; Identifica nevoile de instruire pentru echipa pe care o conduce, le analizeaza si le aproba; participa la selectarea firmelor de specialitate;
• Respecta sarcinile si responsabilitatile pe linie de protectia muncii si a mediului.

Descrierea companiei

About CBRE Group, Inc.

CBRE Group, Inc. (NYSE:CBRE), a Fortune 500 and S&P 500 company headquartered in Los Angeles, is the world’s largest commercial real estate services and investment firm (based on 2019 revenue). The company has more than 100,000 employees (excluding affiliates) and serves real estate investors and occupiers through more than 530 offices (excluding affiliates) worldwide. CBRE offers a broad range of integrated services, including facilities, transaction and project management; property management; investment management; appraisal and valuation; property leasing; strategic consulting; property sales; mortgage services and development services. Please visit our website at www.cbre.com.

CBRE Global Workplace Solutions (GWS) is the world’s largest provider of integrated facilities management, project management and real estate services. We self-perform technical facilities services in more countries than any other provider, and our expertise ranges from advice and brokerage for the ideal property, to the operation and maintenance of facilities, to project management for construction, refurbishment, conversion and moves. With this broad base of capabilities, we can optimise buildings, property and assets at every stage of the life cycle. We develop holistic solutions, allowing clients to reduce operating costs, minimise risks, utilise space more effectively and create more innovative working environments.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 20 Iun. 2024