Gratis

Manager Relatii Clienti IMM

Banca Transilvania

Candidatul Ideal

Fii parte din povestea de succes a clienților noștri!

BT este despre oameni și poveștile pe care le susținem, deoarece #PeopleofBT înseamnă obiective comune, spirit de echipă și ajutor reciproc prin care construim împreuna un viitor sigur.

Dacă te adapatezi ușor la diferite contexte, pui focus pe identificarea de soluții și gestionezi cu ușurință situațiile neprevăzute, atunci rolul acesta se pliază perfect pe abilitățile tale.

Pe lângă aceste atribute, ne-ar mai plăcea să constatăm că:

- Ai o abordare comercială și antreprenorială în raport cu clienții;
- Ești o persoană orientată spre identificarea și satisfacerea nevoilor clienților;
- Prezinți bune abilități de comunicare și relaționare;
- Deții motivație în a te dezvolta și a crește continuu pentru a deveni cea mai bună variantă a ta;
- Ești o fire proactivă, determinată în a face lucrurile bine;

Descrierea jobului

Un Manager Relații Clienți IMM:

- Identifică, contactează și atrage clienți IMM potențiali, crescând astfel segmentul de clienți IMM;
- Adoptă o abordare de vânzare consultativă, identificând nevoile clienților și oferind produsele și serviciile care se potrivesc acestor nevoi;
- Menține relațiile cu clienții din portofoliu, prin contactarea lor cu regularitate;
- Reprezintă în mod profesionist banca la întâlnirile cu clienții existenți și/sau potențiali;
- Menține o relație deschisă și constructivă cu celelalte departamente ale băncii în vederea îmbunătățirii continue a calității produselor și serviciilor;

Știm, primul pas e complicat uneori – mai ales când vine vorba de cariera ta. Dacă te gândești să faci o schimbare, vrem să te cunoaștem. Ce vise îndrăznețe încurajăm azi?

Suntem banca numărul 1 din România, iar superputerea noastră sunt #OameniidelaBT.

Noi suntem banca oamenilor întreprinzători. Sau mai bine spus, compania care își dorește ca lucrurile să fie făcute, ideile valorificate, iar visele împlinite, susținând oamenii care au curajul să facă lucrurile puțin mai diferit.

Avem antreprenoriatul în ADN și încurajăm performanța. Succesul nostru este construit în echipă.

Povestea BT a început acum 30 de ani, la inițiativa unor oameni de afaceri clujeni. Am dus povestea mai departe, iar astăzi Banca Transilvania a devenit cea mai mare banca din România – cu peste 4 milioane de clienți și aproape 10.000 de colegi.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 21 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024