Gratis

Expert Contabil

JUST IDEAS SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Angajam economist / contabil cu experienta in utilizarea softului SAGA si cunostinte profunde de contabilitate.
Candidatii ce au mai lucrat in firma de contabilitate au avantaj la angajare.

De la contabilizarea facturilor si contarea acestora, la inchiderile lunare, trebuie sa stapaneasca foarte bine planul de conturi. De asemenea sa aiba cunostinte in departamentul de resurse umane.
Cautam o persoana serioasa si constiincioasa, orientata spre rezultate si foarte atenta la detalii, care sa aiba abilitati de comunicare, cu capacitatea de a lua decizii rapide. O persoana responsabila, foarte organizata si orientata spre client, cu dorinta de a evolua in cariera si a capata cat mai multa experienta in domeniu.

OBLIGATORIU: Cunostinte avansate program contabilitate Saga - MINIM 3 ANI
Experienta in domeniul financiar – contabil MINIM 3 ANI
Cunostinte avansate de operare MS Office (Excel, Word)
Daca ai peste 3 ani experienta in domeniul contabil, esti candidatul ideal!

Descrierea jobului

In ce consta postul:
Inregistarea tuturor operatiunilor financiar contabile in timp optim in Saga, pentru un portofoliu existent de clienti;
Evidenta mijloacelor fixe, a obiectelor de inventor, evidenta furnizorilor si clientilor
Contabilitatea deconturilor cu personalul;
Inregistrarea operatiunilor de casa si banca;
Mentinerea relatiei cu clientii (telefon, email).
Completarea registrelor contabile, listarea si predarea dosarelor catre clienti;
Sprijin oferit echipei in activitatile desfasurate, consideram ca doar lucrand impreuna putem avea succes.

Ce beneficii ai:
Salariu motivant, negociabil in functie de cunostinte si abilitati;
Un mediu de lucru vesel si dinamic alaturi de alti contabili experti ( +15 );

Descrierea companiei

Despre noi:
Just Ideas administreaza un portofoliu de +400 companii;
O echipa tanara si dinamica. O atmosfera ideala pentru lucru si pentru dezvoltarea personala. Firma este membra a Corpului Expertilor Contabili si a Contabililor Autorizati din Romania.
Suntem numarul 1 in 2021 pe Sectorul 3, conform cifrei de afaceri pe codul CAEN 6920 - Activitati de contabilitate si audit financiar; consultanta în domeniul fiscal.

Echipa Just Ideas SRL.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 4 Mart. 2024 Expiră 3 Apr. 2024