Gratis

Expert achizitii publice

ASOCIATIA EXINO

Candidatul Ideal

Căutăm un profesionist dedicat și metodic, cu studii superioare absolvite cu diplomă de licență, având o experiență relevantă de minim 2 ani în derularea procedurilor de achiziție publică.
Candidatul ideal ar trebui să aibă competențe solide în elaborarea și coordonarea proceselor de achiziție publică, precum și abilități dovedite în întocmirea și transmiterea dosarelor de achiziție publică către finanțator. Este esențial ca acesta să fie capabil să formuleze răspunsuri concise și clare la solicitările de clarificări din partea finanțatorului, demonstrând astfel o bună cunoaștere a legislației incidente în domeniu.

Pe lângă competențele tehnice, candidatul ideal ar trebui să dețină abilități excelente de comunicare și coordonare, fiind responsabil de gestionarea eficientă a întregului proces de achiziție publică.
Se așteaptă ca acesta să aibă o atitudine proactivă, să fie capabil să lucreze sub presiune și să respecte termenele limită stricte, asigurând în același timp conformitatea cu standardele și reglementările aplicabile.
Capacitatea de a lucra în echipă, atenția la detalii și un grad înalt de integritate și profesionalism completează profilul candidatului ideal pentru această poziție.

Descrierea jobului

Pentru poziția de expert în achiziții publice, căutăm o persoană dinamică, meticuloasă și dedicată, care să se alăture echipei noastre cu scopul de a optimiza procesele de achiziție publică ale organizației. Această rol implică responsabilitatea de a asigura desfășurarea eficientă și conformă a tuturor etapelor procesului de achiziție, de la planificare până la finalizare, conform legislației aplicabile.

Responsabilități:

- Elaborarea documentației necesare derulării procedurilor de achiziție publică, asigurând conformitatea cu prevederile legale incidente.
- Coordonarea întregului proces de achiziție publică, inclusiv planificarea, implementarea și monitorizarea acestuia.
- Întocmirea dosarului de achiziție publică și transmiterea acestuia spre verificare către finanțator, asigurând acuratețea și completitudinea informațiilor.
- Formularea răspunsurilor la solicitările de clarificări din partea finanțatorului, contribuind la menținerea unei comunicări clare și eficiente.
Monitorizarea piaței și identificarea celor mai eficiente soluții și practici în domeniul achizițiilor publice.

Beneficii:
- Program 2h/zi, perioada contractului de munca : 4 luni.
- Oportunitatea de a lucra într-o organizație dinamică și în creștere, cu un impact semnificativ în sectorul public.
- Un mediu de lucru susținător și colaborativ, care promovează împărtășirea cunoștințelor și dezvoltarea profesională continuă.
- Flexibilitate în gestionarea programului de lucru, pentru a echilibra cerințele profesionale cu viața personală.

Asociația Exino este o organizație non-guvernamentală înființată în anul 2007, în București, cu scopul de a sprijini și promova dezvoltarea antreprenoriatului în România. Cu o abordare holistică și orientată spre nevoile antreprenorilor, Exino oferă un set cuprinzător de programe, resurse și servicii menite să inspire, să educe și să consolideze comunitatea antreprenorială din țară.
Una dintre principalele misiuni ale Asociatiei Exino este să dezvolte și să îmbunătățească ecosistemul antreprenorial românesc. În acest sens, asociația colaborează strâns cu diverse părți interesate, inclusiv Comisia Europeană, Guvernul României, companii, organizații de afaceri, instituții de învățământ superior și alte ONG-uri cu scopul de a crea un mediu favorabil pentru antreprenoriat și inovație. Exino promovează și susține schimbul de bune practici, dialogul și colaborarea între toți actorii implicați în dezvoltarea sectorului antreprenorial.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024