Gratis

Expert achizitii publice

TEAMPRO STRATEGY CONSULTING SRL

Candidatul Ideal

Pentru ca rolul tau va fi unul foarte important in organizatia noastra, avem unele asteptari pe care ne-am dori sa le indeplinesti. Noi ne-am gandit la urmatoarele, insa sunt sigur ca poti adauga altele la inverviu:
  • Ne-ar bucura daca ai citi anuntul pentru acest job, putem salva timp valoros, si al tau, si al nostru.
  • Si ar fi bine sa ai experienta in achizitii publice pe partea de ofertare, noi credem ca minim un an in domeniul achizitiilor din partea ofertantului ar fi ok pentru ce urmeaza sa faci. Daca insa inveti repede, poate ar fi bine sa ne spui asta.
  • Achizitiile publice inseamna birocratie, insa daca ai trecut de bullet-ul de mai sus, stii deja asta. Asadar avem nevoie de cineva organizat pentru ca nu vrem haos in documente si speram ca nici tu.
  • Ar fi important sa sti putin management de proiect, mai exact: sa poti face un plan de activitati, sa sti sa faci un grafic Gantt, sa fi auzit de milestone-uri sau sa descri niste riscuri. Urmeaza sa faci ofertare pentru proceduri de achizitie de servicii si cam asta se cere.
  • Ne bazam pe tine ca vei sti sa te descurci cu cele de mai sus, si pentru ca nu te vom crede pe cuvant, inainte de interviu, ti-am pregatit un test. Il vei da online si asteptam input-ul tau - la ChatGPT avem deja cont, nu trebuie sa il si angajam.
  • Speram si ca iti place sa lucrezi in echipa. Nu te lasam singur si am vrea sa vii alaturi de noi la birou. Asa ca excludem variantele de part-time, work from home, hibrid, contractori independenti, sezonieri, zilieri sau alte idei. Venim la birou zilnic, facem treaba, plecam acasa.
  • Am observat in timp ca daca esti snowflake si esti usor ofensat de tot si de toate nu vei rezista foarte mult in echipa noastra. Ne pasa de sentimentele tale, insa nici de ale noastre nu suntem straini.

Descrierea jobului

In organizatia noastra avem un birou de achizitii publice pe care ne dorim sa-l dezvoltam. La momentul actual ne lipseste o persoana care sa se ocupe de:
  • Realizarea de oferte tehnice pentru procedurile de achizitie la care participam noi.
  • Analiza si incadrare pentru CV-urile si documentele suport ale expertilor cu care participam la licitatiile publice.
  • Documente de calificare ale firmei (experienta similara, declaratii, garantii).
  • Un plus este experienta in achizitii publice inclusiv de partea autoritatii contractante sau in verificarea de proceduri de achizitii.
Ce poti sa obtii daca vii sa lucrezi alaturi de noi:
  • Salariu lunar platit mereu la timp. Cat de mare sau cat de mic depinde in totalitate de tine, de ce experienta ai si de ce stii sa faci. Noi suntem flexibili, corecti, insa nu fraieri.
  • Bonusuri anuale in functie de activitatea prestata.
  • Experienta in domeniu. Avem experienta de peste 12 ani in verificarea de proceduri de achizii publice. Noi credem ca ai ce invata.
  • Un loc de munca placut, credem noi, central, dotat cu spatiu de recreere, cu curte si uneori cu caine.

La TEAMPRO Strategy Consulting SRL ne ocupam cu consultanta in afaceri si management pentru accesarea si implementarea de proiecte cu finantare europeana. Directiile pe care ne bazam activitatea noastra sunt:

  • Evaluarea de cereri de finantare pentru organisme care gestioneaza programele de fonduri structurale (AM, ADR, OI).
  • Verificarea de proiecte finantate din fonduri europene, atat din punct de vedere financiar, achizitii publice, cat si tehnic.
  • Realizarea de documente strategice si programatice (strategii de dezvoltare, evaluare de program, politici de costuri simplificate).
  • Scrierea si implementarea (managementul) de proiecte mari, cu bugete de peste 500.000 euro.
  • Consultanta in achizitii publice pentru beneficiari publici si privati.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024