Gratis

Expert Accesare Fonduri Structurale si de Coeziune Europene

IQ4U CONCEPT S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautam persoane creative, puternic motivate in a lucra in echipa, orientate catre rezultat si autodidacte. Constituie avantaj experienta anterioara in managementul proiectelor, competentele intr-o limba straina de circulatie internationala, competentele digitale, precum si disponibilitatea de lucru peste programul standard.

Descrierea jobului

Pozitia de Expert Accesare Fonduri Structurale si de Coeziune presupune abilitati excelente de planificare, organizare si comunicare, capacitatea de a lucra în mod eficient intr-un mediu dinamic și sub presiune, o dezvoltare multilatera precum si inclinatia spre o educare auto-didacta.
Responsabilități principale:

Evaluarea oportunitatilor de finanțare: Monitorizarea și evaluarea programelor de finantare nerambursabila disponibile si identificarea oportunitatilor relevante de finantare pentru clientii societatii.

Elaborarea si gestionarea proiectelor: Dezvoltarea propunerilor de proiect, incluzand planuri de afaceri, bugete, parteneriate și strategii de implementare, asigurandu-se ca acestea sunt conforme cu cerintele specifice ale programelor de finantare.

Îndeplinirea cerintelor de conformitate: Asigurarea respectarii tuturor regulilor, normelor și procedurilor impuse de ghidurile de finantare specifice in ceea ce priveste accesarea și gestionarea fondurilor nerambursabile.

Asistență tehnica: Furnizarea de consultanta si asistenta tehnica organizatiilor sau entitătilor implicate în accesarea si implementarea proiectelor finantate din fonduri nerambursabile, inclusiv in ceea ce priveste elaborarea documentatiei necesare, raportarea si monitorizarea.

Monitorizarea și evaluarea performantei: Supravegherea implementarii proiectelor și evaluarea progresului realizat, identificand eventualele probleme si furnizand solutii pentru optimizarea proceselor și atingerea obiectivelor propuse.

Comunicare si relatii cu stakeholderii: Interacțiunea cu diverse parti interesate, inclusiv autoritati publice, organizații non-guvernamentale, clienti din mediul economic privat, pentru a promova colaborarea si a asigura sustinerea necesara pentru elaborarea si implementarea proiectelor.

Beneficii:
Salariu motivant negociat in conformitate cu abilitatile si experienta fiecarui candidat si bonusuri de performanta
Un mediu de lucru prietenos
Un colectiv tanar si ambitios

Evoluția societății a fost una naturală și organică de-a lungul timpului, extinzând constant portofoliul de clienți prin intermediul proiectelor reușite, elaborate și implementate cu succes. În anul 2023, cifra de afaceri a depășit pragul de 1.000.000 de lei, iar în portofoliul nostru s-au adăugat companii consolidate din domeniul energiei "verzi", transportului rutier și maritim, turismului, sănătății, precum și clienți noi din sectorul public.

Pentru a menține această creștere continuă și a ne consolida poziția pe piață, suntem în căutare constantă de colegi noi, serioși, cu experiență dovedită și dornici să se alăture unei echipe dinamice. Căutăm profesioniști motivați să-și dezvolte cariera într-un mediu de lucru prietenos și stimulativ

Publicat 16 Mart. 2024 Reactualizat 13 Apr. 2024 Expiră 15 Apr. 2024