Gratis

Expeditor International

Transmec Ro

Candidatul Ideal

  • Limbi străine: italiana constituie avantaj, engleza obligatorie;
  • Experiența in domeniul transporturilor rutiere constituie avantaj;
  • O buna cunoaștere a pieței de transport rutier de mărfuri internaționale;
  • Atenție la detalii si analiza a situațiilor, perseverenta;
  • Capacitatea de a rezolva in timp util problemele apărute;
  • Persoana optimista si comunicativa;
  • Abilitati de negociere, putere de convingere, lucrul in echipa.

Descrierea jobului

  • Stabilirea traseelor optime si de monitorizare a curselor;
  • Ghidarea si urmărirea camioanelor in permanenta;
  • Înregistrarea in sistem a curselor efectuate de către șoferi;
  • Asigurarea fluxului informational către șoferi respectiv clienti;
  • Optimizarea curselor astfel încât sa se obțină un parcurs gol cat mai mic;
  • Întocmirea dosarelor de transport conform procedurilor interne;
  • Comunicarea in permanenta cu șoferii;
  • Stabilirea detaliilor in ceea ce priveste punctul de incarcare/descarcare;
  • Verificarea activității șoferilor;
  • Coordonarea propriei activități si planificarea/organizarea activității zilnice privind preluarea si urmarirea executării comenzilor de transport pentru flota alocata.
Se ofera:
  • Pachet salarial competitiv cu piata specifica, corelat cu experienta si performanta individuala.
  • Apartenenta la o echipa tanara, dinamica si in plina ascensiune.
  • Tichete de masa de 30 lei /zi
  • Asigurare de sanatate privata
  • Transport Bors-Oradea
  • Ceaiul si cafeaua din partea firmei

Founded in, Transmec Group has grown to become a leading provider of global transport, logistics and packaging services.
Over the years, the company has seen and responded to constant innovation in vehicle design and communication routes, all of which has resulted in significant changes to the way we live, travel and think. Transmec has evolved to become an international operator with a network of 40 offices worldwide.
With more than 160 years’ experience, Transmec Group is one of the leading transport and logistics companies with a consolidated worldwide network that is able to offer customers high-quality, added-value services that are tailored to meet their business needs. Together. We make the difference.
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024