Gratis

Evaluator ANEVAR

Am Verus S.R.L.

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare.
Obligatoriu: Membru stagiar sau titular ANEVAR.
Specializarea EPI si/sau EMB.
Experienta nu este importanta ci mai degraba dorinta de invatare.
Se poate lucra si in sistem hybrid(3 zile birou-2 zile remote)

Descrierea jobului

Intocmirea rapoartelor de evaluare confrom standardelor ANEVAR pentru proprietati imobiliare sau bunuri mobile in functie de specializare.
Realizarea inspectiei de risc.
Studierea documentelor primite de la client.
Actualizarea modelelor cu standardele in vigoare.

Beneficii:
-program flexibil
-se poate lucra atat remote cat si de la birou
-laptop
-salariu dinamic in functie de rezultate
-cursuri de pregatire continua
-posibilitate reala de avansare

Compania Iverus(SC Am Verus SRL) s-a născut din dorința de a aduce servicii profesioniste și corecte în domeniul serviciilor imobiliare.Verus în latină se poate traduce în limba lui Eminescu drept un individ corect, cinstit, onest, germanic.
Evaluatori imobiliari. Practic singurul profesionist acreditat de statul român printr-o asociatie profesională, ANEVAR, să emită opinii în privința valorii corecte a unei proprietati imobiliare. Un personaj cheie in orice tranzactie imobiliara. Expertul analizează cu ochiul profesionistului și va propune valoarea corectă de vînzare sau cumpărare și poate întocmi un raport de evaluare în conformitate cu standardele ANEVAR. SC AM Verus SRL( denumire comerciala IVERUS) este membru corporativ ANEVAR avînd legitimația nr 0687.

Auditori energetici, responsabil cu emiterea certificatului energetic și mai ales un bun ajutor in alegerea unei proprietăți „călduroase”. Profesionistul care prin însușirile dobîndite în anii univeristate(Arhitectura, Constructii sau Politehnică) și mai apoi urmînd cursurile post-universitare de specializare în meseria de auditor energetic pentru clădiri, analizează din punct de vedere tehnic și economic fezabilitatea soluțiilor de eficiență energetică pentru construcțiile existente, iar pentru construcțiile noi aflate în faza de proiectare(SF) propune de asemenea soluțiile optime pentru izolarea termică a elementelor de anvelopă și pentru instalațiile clădirii.

Brokeri imobilari. Profesioniști cu o experienta de peste 10 ani pe piata de profil. Iverus a ales pentru domeniul tranzacțiilor imobiliare să se asocieze cu un nume puternic pe piața românească, RENET, pentru a oferi cele mai corecte servicii de reprezentare exclusivă.
Suntem diferiti de alte agenții imobiliare din România dar reprezentăm modelul de afacere care are astăzi succes în piețele imobiliare cele mai dezvoltate, unde principalele preocupări sunt, ca și la noi:
- Reprezentarea intereselor clientului pentru care lucrezi și obtinerea celor mai bune condiții pentru clientul reprezentat, vs. o simpla intermediere intre două părti
- Folosirea tehnologiei pentru a adapta procesul de vânzare ritmului actual al pieței din toate domeniile, unde imobiliarele nu fac o exceptie.
- Transmiterea către client a unei părți cât mai mai mari din beneficiile rezultate prin eficiența mai mare a activității, ceea ce se transpune în costuri mai mici cu rezultate mai bune.
Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024