Gratis

Electromecanic

Cargill Romania

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii medii de profil
  • Experiență în mentenanță electromecanică într-o unitate de producție: min.3 ani
  • Competente digitale, operare PC, utilizare pachet Microsoft Office

Descrierea jobului

  • Răspunde de funcționarea în condiții de siguranță a instalațiilor, echipamentelor electromecanice aflate în aval de transformatoarele de medie tensiune; ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁asigură buna funcționare a utilajelor și echipamentelor din punct de vedere mecanic (actionare pneumatica, hidraulica), electric (JT); analizează și remediază operativ defecțiunile tehnice apărute pe parte electromecanică, asigură funcționarea în regim de lucru automat a utilajelor din flux conform schemei de automatizare a liniilor de fabricație;
  • Scoate de sub tensiune echipamentele electrice conform normelor tehnice de securitate a muncii și PSI / EHS;
  • Verifică funcționarea corectă a utilajului după intervenție;
  • Participă activ la respectarea „Planului de mentenanță anual”; respectă perioadele de revizii (corective, preventive, predictive);
  • Înregistrează operațiile efectuate in fișa tehnică a utilajelor,in rapoartele de opriri, in dispozitiile de lucru;
  • Răspunde de buna utilizare a echipamentelor și uneltelor din dotare;
  • Participă la activitatea de reparații la utilajele si instalațiile din dotare verificând respectarea normelor HACCP astfel încât să fie eliminate sau reduse la un nivel acceptabil riscurile fizice ce pot influența siguranța produsului;
Conditii de lucru
  • Program de lucru în ture: 8h/zi, Luni-Vineri; 3 schimburi
  • Se poate lucra suplimentar, inclusiv in weekend, cu respectarea prevederilor legale in vigoare
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată
Beneficii
  • Asigurare medicală privată și asigurare de viață
  • Prime de sărbatori și de vacanță
  • Spor de week-end și de ore suplimentare
  • Tichete de masă în valoare de 30 RON/zi
  • Decontare transport
  • Scutire de impozit si contributii de sanatate cf Legii nr 135/2022

Descrierea companiei

Cine suntem
Cargill activează în România încă din anul 1996, cu sediul central in București. Datorită importanței pe care o acordă pieței locale, compania desfășoară activități în mai multe linii de afaceri:

  • Comercializarea de cereale, semințe oleaginoase și srot de soia
  • Servicii de depozitare în silozuri
  • Producerea de nutreţuri pentru animale
Fabrica de nutrețuri pentru animale din Craiova face parte din grupul Cargill care a achiziționat PROVIMI la nivel global, în noiembrie 2011.
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 19 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024