Gratis

Electromecanic

LPP LOGISTICS ROMANIA S.R.L.

Candidatul Ideal

Are studii tehnice.
Are cunostinte solide in circuite de control al motoarelor, supape automate si comenzi de proces.
Are experienta in intretinerea masinilor si sistemelor de echipamente.
Poate citi documentatie tehnica, scheme electrice.
Cunoaste limba engleza, permitând o comunicare usoara - avantaj.
Are capacitatea de a lucra cu minima supraveghere si de a finaliza proiectele la timp.

Descrierea jobului

Rolul de Electromecanic in cadrul Centrului de Distributie din Bolintin-Deal, jud. Giurgiu, implica:

Este responsabil cu inspectarea masinilor si echipamentelor aflate in functiune, pentru respectarea standardelor de performanta operationala si de siguranta.
Este responsabil cu efectuarea reparatiilor, intretinerii si verificarilor periodice ale utilajelor.
Monteaza ocazional echipamente sau supravegheaza instalarea acestora.
Pune in functiune utilaje sau echipamente nou reparate pentru a verifica parametrii adecvati ai reparatiilor.
Observa si testeaza functionarea masinilor sau echipamentelor pentru diagnosticarea defectiunilor, folosind voltmetre sau alte dispozitive de testare.
Examineaza obiectele, sistemele sau instalatiile si analizeaza informatiile pentru a determina reparatiile necesare.
Efectueaza lucrari la sisteme electrice de joasa tensiune.
Respecta procedura de verificare a pieselor si componentelor.
Gestioneaza functionarea si practicile de depozitare in siguranta a echipamentelor si utilajelor.

LPP Logistics este un operator logistic care gestionează rețeaua de aprovizionare și distribuție a Grupului LPP, care cuprinde centre de distribuție și centre de aprovizionare cu o suprafață totală de aproape 450.000 de metri pătrați. Acesta operează pe trei continente oferind o gamă completă de servicii logistice - de la transportul maritim, feroviar și rutier, prin operarea propriei agenții vamale, până la logistica avansată a depozitelor, folosind sisteme moderne precum WMS, automatizarea depozitelor și soluții Warehouse Intelligence bazate pe algoritmi de inteligență artificială.

LPP este o afacere de familie poloneză și una dintre companiile de îmbrăcăminte cu cea mai rapidă creștere din regiunea Europei Centrale și de Est. De 30 de ani, operează cu succes în Polonia și în străinătate, oferindu-și colecțiile în capitale prestigioase precum Londra, Helsinki sau Tel Aviv. LPP SA gestionează cinci mărci de modă: Reserved, Cropp, House, Mohito și Sinsay, a căror ofertă este disponibilă în prezent în magazine și online în aproape 40 de piețe din întreaga lume.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024