Gratis

Electrician

KRONWELL GRUP
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Experienta de minim 2 ani in domeniu;
  • Studii de specialitate;
  • Abilitatea de a indeplini sarcinile atribuite, cu atentie la detalii, acuratete, spirit de echipa, sub supraveghere minimala;
  • Punctualitatea si prezenta;
  • Abilitatea de a lucra intr-un program flexibil;
  • Echilibru emoţional, constanţă în atitudini;
  • Spirit de iniţiativă;
  • Atenţie distributivă;

Descrierea jobului

  • Cunoaşte structura hotelului, echipamentele şi dotările din fiecare spaţiu, amplasarea lor pe nivele şi detaliile legate de modul lor de funcţionare.
  • Execută inspecţii periodice şi revizii tehnice ale instalaţiilor electrice.
  • Urmăreşte zilnic funcţionarea maşinilor şi utilajelor în scopul identificării de disfuncţionalităţi.
  • Identifică echipamentele şi componentele defecte, în vederea remedierii defecţiunilor.
  • Determină cauzele defecţiunilor după tipul acestora, condiţiile de apariţie şi evidenţele de întreţinere - reparaţii existente. Raportează defecţiunile constatate, cauzele care le-au generat şi propune măsuri de remediere.
  • Alege sculele, materialele şi aparatele de măsură conform schemei de lucru.
  • Interpretează şi foloseşte corect schemele electrice, simbolurile şi legile electrice de bază. Foloseşte cunoştinţele de desen tehnic pentru interpretarea corectă a schemelor electrice.
  • Execută lucrări de întreţinere curentă conform prescripţiilor specifice fiecărui utilaj.
  • Diagnostichează, prin testări funcţionale şi prin măsurare cu dispozitive de măsură, concordanţa între parametrii de lucru şi cerinţele funcţionale.
  • Remediază deficienţele de reglaj, elimină sursele de zgomot, vibraţii, praf, gaze nocive, etc.
  • Reglează mecanismele mecanice, hidraulice sau pneumatice pentru respectarea parametrilor funcţionali specificaţi.
  • Întocmeşte fişe tehnice de constatare, raportează toate operaţiunile întreprinse şefului ierarhic.

Grupul Kronwell este furnizor national de elita in industria ospitalitatii, certificat de cei peste 20 de ani de experienta. Atentia ne este centrata pe oaspetele acomodat cu performanta, alert si exigent, care integreaza exclusivul in stilul obisnuit de viata. Cautam intotdeauna sa maximizam potentialul si calitatea vietii, sa crestem curajos si sa creem experiente care ne definesc.

Pe langa Kronwell, toate celelalte branduri ale noastre: Qosmo, Bellman, Belaqva, Kasho, Dash, News, Galleria, Papazaur, Prallini, Upfood, sunt recunoscute pentru inspiratia si motivarea data atat oaspetilor cat si membrilor echipelor, spre un standard frumos de viata.

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 4 Mart. 2024 Expiră 3 Apr. 2024