Electrician / Tehnician retele echip. electrice si date-voce

CORIL IMPORT EXPORT SRL

Candidatul Ideal

Cautam ELECTRICIENI si / sau TEHNICIENI pentru a se alatura echipei noastre.

Daca sti ca ai experienta in executia si punerea in functiune de:

· instalatii de curenti slabi, cablare structurata voce-date, telecomunicatii;
si/sau
· instalatii electrice de joasa tensiune;
· ai studii in domeniul electric si esti specializat pe instalarea echipamentelor de comunicatii voce-date;

Atunci nu mai sta pe ganduri si vino la interviu.

Daca mai ai un prieten in cautarea unui loc de munca, adu-l cu tine la interviu sau trimite-i informatia. Sigur iti va multumi!

Salariul afisat pe site este orientativ.
Salariul final se va agreea de comun acord la interviu.

Descrierea jobului

ELECTRICIAN / TEHNICIAN instalator de retele electrice in spatii interioare de birouri si retele de curenti slabi, voce -date;

DESCRIEREA POSTULUI:
  • Instaleaza toate tipurile de cabluri si accesorii pentru retelele electrice de joasa tensiune 250V/380V si pentru sistemele de curenti slabi;
  • Monteaza si pune in functiune echipamente si aparatajul electric alcatuit din prize electrice, intrerupatoare, corpuri de iluminat, doze de legatura;
  • Efectueaza conexunile electrice in tablourile de joasa tensiune, panouri electrice de distributie si de conexiuni curenti slabi cat si alte dispozitive electrice;
  • Transpune corect in practica planurile si schemele electrice;
  • Masoara testeaza si certifica cu ajutorul aparaturii din dotare echipamentele si retelele instalate;
  • Utilizeaza corect masinile si aparatele electrice/electronice, scule si dispozitive de lucru;
  • Aplica corect si prompt legile si normele de munca specifice, respecta normele de protectie a muncii;
CONDITIILE DE MUNCA:
  • Activitatea se desfasoara in Bucuresti si zonele limitrofe, in cladiri si spatii de birouri, spatii industriale, spatii comerciale, rezidentiale;
  • Programul de lucru este de luni pana vineri
  • Ritmul muncii este unul dinamic si antrenant;
  • Activitatea se desfasoara in echipa tanara, dinamica si cu experienta, in conditii de munca profesionala cu dotari si scule individuale specifice activitatii si echipamente de protectia muncii;
CE TE ASTEAPTA DACA TE ALATURI NOUA?

· Contract de munca full time;
· Castiguri in functie de performanta peste media altor angajatori;
· Ore suplimentare platite;
· Diurna pentru zilele cu deplasari;
· Transport cu masina de serviciu in functie de locatie si program;
· Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara;
· Posibilitatea de a evolua in cadrul firmei;
· Sansa de a lucra cu echipamente de ultima generatie;

CA SA TE ALATURI ECHIPEI NOASTRE TREBUIE SA AI :
  • o diploma de calificare;
  • cunostinte tehnice privind modul de executie al sarcinilor;
  • experienta anterioara in domeniu minim un an;
  • spirit de echipă și seriozitate, atentie la detalii si calitate;

Descrierea companiei

VREI SA STII DESPRE NOI?:

  • CORIL este o companie cu 26 ani de activitate si experienta in Romania avand o prezenta constanta si puternica pe piata integratorilor de sisteme de date-voce si electrice pentru spatii de birouri, spatii comerciale, spatii industriale, telecomunicatii si data-center.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 7 Mart. 2024 Expiră 6 Apr. 2024