Gratis

Electrician Pitesti

IMSAT SA
3 poziții

Candidatul Ideal

Studii medii – Liceu, Scoala profesionala / Scoala de meserii (cu antetul ministerul educatiei si invatamantului si/sau ministerul muncii)
Experienta de minim 3 ani in domeniul montaj instalatii electrice industriale – curenti slabi, forta, instrumentatie
Responsabilitate, echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine
Apt medical pentru lucrul la inaltime
Buna capacitate de comunicare si proactivitate
Persoana organizata
Se va face verificarea teoretica si practica a cunostintelor.

Descrierea jobului

Postul este in cadrul IMSAT Agenția Arges, + santiere IMSAT, dupa caz, si raporteaza Sefului de atelier.

Responsabilitati:
  • Citeste si interpreteaza corect schema electrica;
  • Alege materialele, dispozitivele, echipamentele si aparatele de masura conform specificatiilor din schema;
  • Stabileste traseul instalatiei in functie de cerinte si disponibilitati;
  • Monteaza tuburile de protectie, conductorii si echipamentele si realizeaza conexiunile si izolatiile conform schemei si normelor tehnice de securitatea muncii;
  • Pune sub tensiune instalatia si utilizeaza aparate, tehnici si proceduri specifice pentru verificarea functionarii acesteia;
  • Executa in cadrul echipei revizii tehnice si reparatii planificate sau accidentale in statiile electrice, la tablouri electrice, celule de medie tensiune, instalatii electrice de iluminat exterior si interior, transformatoare de putere, cabluri de joasa si medie tensiune, motoare electrice, aparate de comutatie si protectie, baterii de condensatoare, etc.;
  • Repara sau inlocuieste eventualele echipamente defecte, conductori, izolatii etc. conform cerintelor.

Beneficii
Se ofera un salariu atractiv, diurna, al 13-lea salariu, mediu de lucru profesionist, asigurare de viata, pachet de servicii medicale la o clinica privata.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024