Gratis

Electrician mentenanta

Purem by Eberspacher

Candidatul Ideal

Studii medii, de preferinta profil tehnic;
Absolvirea cursului de calificare profesională ca electrician.
Experiența anterioară in pozitie similara
Cunostinte in domeniul electric;
Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
Cunostinte de limba engleza constituie avantaj
Disponibilitate la program de lucru in 3 schimburi

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Intretinerea si repararea echipamentelor complexe
Analiza erorilor si defectelor sistemelor electrice/electronice si evaluarea intinderii pagubelor prin aplicarea sistemelor de diagnostic, instrumentelor si tehnicilor corespunzatoare, realizarea reparatiilor necesare sau inlocuirea partilor defecte
Utilizarea si intelegerea intregii documentatii relevante incluzand desenele tehnice si manualele de mentenanta
Executarea reparatiilor si a lucrarilor de asamblare
Executarea reparatiilor; executarea lucrarilor de asamblare conform planurilor, desenelor si instructiunilor;
Stabilirea unei secvente de isntalare, daca este necesar.
Achizitia de piese sau organizarea achizitiei pieselor.Identificarea si asigurarea disponibilitatii piselor de schimb esentiale.
Efectuarea de lucrari de intretinere si reparatie in conformitate cu planurile de mentenanta sau la solicitarea superiorilor; posibil inlocuirea pieselor
Comandarea si testarea echipamentului nou
Se asigura ca toate sistemele electrice respecta desenele tehnice si standardeleVerifica functionalitatea noului echipament prin raportare la proiect

Descrierea companiei

The Eberspächer Group

The Eberspächer Group is one of the world´s leading system developers and suppliers of exhaust technology, vehicle heaters and bus air conditioning systems. Eberspächer is also a professional innovation partner for the automotive industry in air conditioning of special-purpose vehicles and in automotive electronics.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024