Gratis

Electrician / Instalator panouri fotovoltaice

Electric Instal S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Electrician/montator cu experienta in domeniul montarii si instalarii sistemelor de panouri fotovoltaice rezidential si/sau industrial
Cunostinte de baza de electrica industriala de joasa tensiune;
Experienta in montarea invertoarelor;
Abilitatea de a lucra in echipa
Apt pentru lucru la inaltime (proiectele sunt instalate in mare parte pe acoperisuri)
Initiativa in rezolvarea problemelor;
Permis de conducere, categoria B reprezintă un avantaj;
Persoana serioasa, cu bune abilitati de organizare, comunicare si planificare;

Descrierea jobului

Coordonarea unei echipe responsabila cu montarea si fixarea panourilor pe structuri metalice noi sau pe acoperisuri.
Conectarea sistemelor fotovoltaice la reteaua proprie a clientului;
Conectare cabluri fotovoltaice in invertor;
Montare contor electronic, sigurante si tablouri aferente;
Asigurarea calitatii lucrarilor realizate;
Pozare cabluri aparente conform normativelor;

Beneficii:
Salarizare motivanta fiind stabilită in urma interviului
Contract de munca pe perioada nedeterminata
Tichete de masa
Bonusuri de sarbatori
Cursuri de specializare

Firma S.C. ELECTRIC INSTAL S.R.L. este o companie cu peste 20 ani de experiență în domeniul instalațiilor electrice cu sediul în municipiul Iași oferind de-a lungul timpului servicii de înaltă calitate precum:

Prestări servicii în domeniul electric Branșamente electrice Instalații electrice Instalații de legare la pământ Instalații de paratrăsnet Instalații de degivrare Posturi de transformare Rețele electrice 0.4KV-20KV Rețele de iluminat public Echipări tablouri electrice Consultanță energetică.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 8 Mart. 2024 Expiră 7 Apr. 2024