Gratis

Electrician echipamente industriale

Minex Romania SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un electrician calificat pentru a se alătura echipei noastre. Candidatul ideal:
  • a absolvit minim o formă de învățământ medie (liceu, profesională etc.);
  • deține un certificat de calificare profesională ca electrician;
  • este disponibil pentru deplasări în țară și/sau în străinătate pentru perioade de până la 2 săptămâni.
Cunoașterea limbii engleze va prezenta un avantaj pentru angajare.

Descrierea jobului

În calitate de electrician, veți fi responsabil de instalarea, întreținerea și repararea sistemelor electrice și a echipamentelor comercializate de firma noastră. Experiența dumneavoastră va contribui la funcționarea lor în condiții de siguranță.

Responsabilități:
  • Instalarea, repararea și întreținerea sistemelor electrice, echipamentelor și a instalațiilor, inclusiv cablarea, iluminatul, întrerupătoarele, panourile și prizele.
  • Verificarea respectării normativelor tehnice în vigoare, precum și a reglementărilor și standardelor de siguranță.
  • Diagnosticarea problemelor electrice și efectuarea reparațiilor sau înlocuirea componentelor, circuitelor și cablajelor.
  • Citirea și interpretarea desenelor electrice, schemelor și planurilor pentru a planifica și executa instalările electrice în mod precis.
  • Efectuarea de teste necesare, a inspecțiilor și a operatiunilor de întreținere necesare pentru a identifica și remedia potențialele probleme, asigurând performanța optimă a sistemului.
  • Întocmirea rapoartelor de service, diagramelor și jurnalelor de întreținere.
  • Colaborarea cu ceilalți membri ai echipei, inclusiv cu inginerii și managerii de proiect.

Beneficii:
  • salariu net: 4.000 - 5.000 RON
  • bonuri de masa
  • pachet de servicii medicale extinse

Descrierea companiei

www.minexgroup.eu

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024