Gratis

Electrician - Divizia Anvelope

Continental AG
17 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii medii in domeniul tehnic (profil electric - calificare Electrician/Tehnician instalatii electrice);
  • Experienta in domeniu de minim 1 an;
  • Cunostinte PLC;
  • Interpretarea schemelor electrice;
  • Seriozitate, responsabilitate si implicare;
  • Disponibilitate pentru a lucra in 3 schimburi.

Descrierea jobului

  • Verifica sistematic utilajele in vederea constatarii anomaliilor in functionare din punct de vedere electric;
  • Participa efectiv la realizarea si testarea de noi echipamente si dispozitive ce sunt construite prin autodotare in vederea cresterii calitatii si/sau cantitatii productiei;
  • Raspunde de buna functionare, intretinerea, reparatia tuturor utilajelor fabricii, astfel incat procesul de productie sa se desfasoare in parametrii optimi;
  • Repara si intretine instalatii electrice, echipamente clasice, semiautomatizate si automatizat;
  • Realizeaza diagnosticarea defectiunilor aparute la mecanismele utilajelor.

Beneficii:
  • Salariul brut începând de la 7,037 lei;
  • Bonuri de masă în valoare de 40 de lei;
  • Bonus lunar;
  • Al 13-lea salariu;
  • Spor de noapte și de weekend;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată medicală și de viață;
  • Transport asigurat;
  • Mediu de lucru la standarde internaționale;
  • Primă de relocare.

Continental dezvoltă tehnologii și servicii de pionierat pentru mobilitatea durabilă și conectată a persoanelor și a bunurilor acestora. Fondată în 1871, compania tehnologică oferă soluții sigure, eficiente, inteligente și la prețuri accesibile pentru vehicule, mașini, trafic și transport. În 2022, Continental a generat vânzări de 39,4 miliarde de euro și în prezent are aproximativ 200.000 de angajați în 57 de țări și piețe.

Cu portofoliul său premium în segmentul de anvelope auto, pentru camioane, autobuze, vehicule pe două roți și anvelope specializate, sectorul grupului Tires reprezintă soluții inovatoare în materie de tehnologie a anvelopelor. Produsele și serviciile inteligente în materie de anvelope și promovarea durabilității vin să completeze portofoliul de produse. Pentru distribuitorii specializați și gestionarea parcului auto, grupul Tires oferă sisteme digitale de monitorizare și gestionare a anvelopelor, pe lângă alte servicii, cu scopul de a menține mobilitatea parcurilor auto și pentru a le crește gradul de eficiență. Datorită anvelopelor pe care le oferă, compania Continental contribuie în mod semnificativ la siguranța, eficiența și mobilitatea ecologică.
Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024