Gratis

ELECTRICIAN DE INTRETINERE SI REPARATII

BOSTIK ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

  • Cunoasterea tuturor instalatiilor electrice si a modalitatilor de interventie;
  • Calitati excelente de comunicare interpersonala;
  • Atitudine profesionala si proactiva;
  • Flexibilitate, deschidere catre nou, rabdare;
  • Organizat si cu grad ridicat de responsabilitate;
  • Studii de specialitate: minim liceu / scoala tehnica profil electric
  • Experienţă: minim 3 ani.

Descrierea jobului

  • Verificarea zilnica a instalatiilor electrice aferente fabricii, tablouri electrice si de comanda, tablouri automatizare si inregistrarea datelor vizualizate in ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈rapoartele existente in punctele de lucru.
  • Revizia, de doua ori pe an, a instalatiei electrice.
  • Inlaturarea defectelor si consemnarea deficientelor in registrul de tura al electricianului.
  • Intocmirea necesarului de piese de schimb in vederea asigurarii unei bune functionalitati a intregului sistem electric aferent productiei si cladirii administrative. Predarea necesarului de piese de schimb, mecanicului sef, in vederea aprovizionarii.
  • In cazul producerii unui accident tehnologic, avarie, calamitati, participa la inlaturarea acestora si repunerea in functiune a instalatiilor.
  • Cunoasterea si respectarea instructiunilor privind sanatatea si securitatea muncii si situatiile de urgenta.
  • Asigurarea si mentinerea curateniei la locul de munca, purtarea echipamentului de protectie corespunzator, iar in cazul interventiilor in tablourile si circuitele electrice are obligatia de a purta cizme si manusi electroizolante , ochelari si casca, mai precis intreg echipamentul de protectie impus de situatia respectiva.
  • Participa la operatiunea de descarcare a materilor prime, in special a gazelor propulsoare.
  • Sa mentina zilnic ordinea si curatenia la locul de munca, in spatiile de acces si a grupurilor sanitare, inclusiv golirea zilnica a cosurilor cu deseuri menajere sau hartie.

Beneficii:
  • Salariul motivant;
  • Decontarea transportului;
  • Asigurare in caz de accident 24h/24 , 7 zile/7;
  • Abonament la o clinica medicala privata;
  • Tichete de masa;
  • Bonus anual in urma evaluarii performantelor;
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 16 Iun. 2024