Gratis

Electrician Craiova

IMSAT SA
3 poziții

Candidatul Ideal

Studii medii – Liceu, Școală de meserii , Școală profesională – cu antetul ministerului educației și învățământului și/sau ministerului muncii.
Experiență minim 2 ani în montaj instalații electrice industriale – curenți slabi, forță, instrumentație
Autorizație ANRE grad II B - de dorit
Permis conducere cat B - de dorit
Capacitate normală de adaptare la condiţiile de muncă.
Bună capacitate de comunicare.
Seriozitate și dinamism
Persoană organizată
Se va face verificarea teoretică și practică a cunoștințelor
Apt pentru lucru la înălțime

Descrierea jobului

Poziția este în șantier Craiova și în alte șantiere IMSAT și raportează postului de maistru.

Responsabilități:

citeşte şi interpretează corect schema electrică;
alege materialele, dispozitivele, echipamentele şi aparatele de măsură conform specificaţiilor din schemă;
stabileşte traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe şi disponibilităţi;
montează tuburile de protecţie, conductorii şi echipamentele şi realizează conexiunile şi izolaţiile conform schemei şi normelor tehnice de securitate a muncii;
pune sub tensiune instalaţia şi utilizează aparate, tehnici şi proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia;
repară sau înlocuieşte eventualele echipamente defecte, conductori, izolaţii etc. conform cerinţelor;

Ofertă (bonusuri, beneficii)

Salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, al 13-lea salariu, asigurare de risc și accidente, bonuri de masă/diurnă, pachet de servicii medicale la o clinică privată.

Numai candidații selectați vor fi contactați.

Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024